Firma » Praca

Język niemiecki dla opiekunek? To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

Język niemiecki dla opiekunek? To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać!
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy, kto ma za sobą pracę w Niemczech, wie, że znajomość języka to nie tylko podstawa, ale przede wszystkim komfort psychiczny.

W pracy opiekunki jest ona wyjątkowo ważna, gdyż musi rozumieć, co podopieczny chce jej przekazać. Jak skutecznie nauczyć się języka niemieckiego? Oto kilka sposobów.

 

FISZKI

Nowe słowo, o którego istnieniu nie miałaś pojęcia? Zapisz je szybko na kartce, a karteczkę umieść w dobrze widocznym miejscu. Za każdym razem, gdy będziesz koło niej przechodzić, to spójrz na  nowe słówko. Większość z nas jest wzrokowcami, więc „opatrz się” z nowym wyrazem.

MÓW, MÓW, MÓW     

Właśnie od nauki mówienia zaczynamy naszą przygodę z językiem (również ojczystym), zatem na razie nie przejmuj się samą pisownią, ważne jest, abyś mogła porozumieć się ze swoim podopiecznym. Pamiętaj, że sukces można osiągnąć małymi krokami – najpierw mówisz, potem uczysz się czytać i pisać ???? Nie wymagaj od siebie, aby od razu umieć streścić dzieła Goethego.

UCZ SIĘ               

Tak, jak w szkole, kluczem do sukcesu jest systematyczność. Zatem wyznacz sobie dni,
w które będziesz uczyć się języka niemieckiego. Pamiętaj też, że lepiej uczyć się całych zwrotów, niż pojedynczych słówek.  Wówczas wiesz, w jakim kontekście możesz użyć danego wyrazu.

OGLĄDAJ TV     

To sama przyjemność! Oglądaj niemieckie filmy, seriale, słuchaj radia. Zawsze to żywy kontakt z językiem! Nie tylko miło spędzisz czas, ale również będziesz się uczyć. Czy może  być lepszy sposób na naukę?

ZAPISZ SIĘ NA KURS      

Na bezpłatny kurs języka niemieckiego możesz zapisać się w Centrum Językowym Konik. Jeśli nie znasz ani słowa po niemiecku, to pamiętaj, po kursie z profesjonalnym lektorem poznasz podstawy, czyli będziesz mieć już „bazę”, aby dalej opanowywać nową umiejętność ????


Pamiętaj, ile osób, tyle sposobów nauki i opanowywania języka obcego. Najważniejsza jest systematyczność oraz dopasowanie metody do Ciebie i Twoich potrzeb.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdStone Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »