Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jubileusz "Domofon ICE"

Jubileusz "Domofon ICE"
Zobacz więcej zdjęć »
Już 1 marca w Zespole Szkół w Skołoszowie odbędzie się uroczysta gala „Domofon ICE”. To trzecie spotkanie organizowane przez firmę Budimex na Podkarpaciu, a szkoła jest dziesiątą w regionie objętą programem.

Program „Domofon ICE” zainicjowany przez firmę Budimex organizowany jest w całej Polsce od 2009 roku w miejscach, gdzie prowadzone są najważniejsze inwestycje firmy. W woj. Podkarpackim spółka realizuje projekt budowy autostrady A4 i stara się aktywnie włączyć w życie mieszkańców regionu.

Zdając sobie sprawę z utrudnień spowodowanych pracami i wynikających z nich niebezpieczeństw, firma obejmuje dzieci z klas 0-III programem, który realnie zwiększa ich bezpieczeństwo. Najmłodsi uczestniczą w prelekcjach policji, konkursie wiedzy na temat ruchu drogowego oraz pokazie ratownictwa medycznego wcielając się zarówno w rolę ratownika jak i poszkodowanego.

Ważnym elementem uroczystej gali organizowanej w Skołoszowie będzie również teatrzyk, którego głównym tematem będą zasady poruszania się po drodze. Łącznie akcja „Domofon ICE” w Skołoszowie obejmie prawie 100 dzieci, które zostaną wyposażone w plastikowe karty ICE w kształcie telefonu komórkowego zawierające spersonalizowane dane opiekunów i ułatwiające służbom ratunkowym kontakt z nimi w razie wypadku dziecka. Karta ICE przygotowana jest według międzynarodowych standardów, a skrót ICE (In Case of Emergency) jest znany ratownikom na całym świecie. 

Uczniowie nie tylko otrzymają karty ICE, ale także posiadające elementy odblaskowe i system łatwego mocowania do plecaka etui na kartę. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom już samo noszenie odpowiednio zamontowanego  „Domofonu ICE” zwiększy widoczność dziecka na drodze.

Nie przypadkowa jest także nazwa programu. Termin „Domofon” bezpośrednio odwołuje się do kluczowych założeń przyświecających akcji. Łączy w sobie kwestie bezpieczeństwa, kojarzy się z szybkim kontaktem z domem, z najbliższymi, a więc z miejscem i otoczeniem, w którym czujemy się bezpiecznie.

Podczas uroczystej gali „Domofon ICE” w Skołoszowie przedstawiciele firmy Budimex i lokalni ambasadorowie akcji przekażą uczniom spersonalizowane karty oraz dodatkowe zestawy odblaskowych kamizelek dla każdego dziecka objętego programem.

Każda szkoła może wyposażyć swoich uczniów w karty ICE. W ramach programu powstała bowiem specjalna strona internetowa – www.domofonICE.pl, na której znajduje się formularz, za pośrednictwem którego szkoły mogą bezpłatnie zamówić spersonalizowane karty dla dzieci. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.krawiec@nowemediapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »