Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jubileuszowe 20. kardiologiczne warsztaty NFIC 2019 rozpoczęte!

Jubileuszowe 20. kardiologiczne warsztaty NFIC 2019 rozpoczęte!
Zobacz więcej zdjęć »
11 grudnia, podczas pierwszego dnia rozpoczynającego 20. edycję NFIC 2019 w Krakowie, spotkali się najwybitniejsi przedstawiciele kardiologii i kardiochirurgii. Tematem poruszanym podczas tego trzydniowego wydarzenia są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kardiologii interwencyjnej.

W tym roku odbywa się jubileuszowa 20. edycja prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019. Sławy światowej kardiologii oraz specjaliści z dziedziny kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, angiologii oraz radiologii zabiegowej spotkali się podczas pierwszego z trzech dni wydarzenia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pierwszego dnia NFIC 2019 odbyło się m.in. V Małopolskie Sympozjum diagnostyki i interwencyjnego leczenia chorób serca oraz naczyń wraz z Warsztatami Instytutu Kardiologii UJ Collegium Medicum, w ramach których odbyły się sesje seminaryjne, a także Warsztaty Echokardiograficzne oraz sesja naukowa studentów.

Jednym z gości podczas tego dnia warsztatów był prof. Roberto Ferrari, były prezes Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, największej organizacji kardiologicznej na świecie, która zrzesza kilkaset tysięcy kardiologów. Wystąpił podczas „Sesji Master: Heart Team - jedna choroba, wielu specjalistów” z tematem dotyczącym przyszłości rozwoju kardiologii, która dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym precyzyjniej skupia się na pacjencie niosąc pomoc.

W tej samej sesji udział wziął dyrektor NFIC, prof. Dariusz Dudek, Prezydent elekt EAPCI ESC oraz Przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Tematem jego prezentacji była „Rozszerzona rzeczywistość w obrazowaniu i leczeniu chorób serca i naczyń. Stan wiedzy 2019 i perspektywy na 2020”. Profesor przedstawił możliwości sztucznej inteligencji, a także funkcjonowanie rozszerzonej rzeczywistości, które wykorzystywane są w medycynie i kardiologii.

Prężnie rozwijamy cyfrową kardiologię. Procesy diagnostyczne, szczególnie w obrazowanie w medycynie, coraz bardziej wspomagane są technologicznymi rozwiązaniami. To natomiast daje coraz większe możliwości lekarzom. Obrazowanie w nowoczesnej kardiologii stało się niezbędne, bo to dzięki niemu jesteśmy w stanie wybrać najlepszą i najbardziej skuteczną drogę, aby dotrzeć do serca pacjenta w taki sposób, który będzie dla niego najmniej inwazyjny – powiedział prof. Dariusz Dudek.

Na pozostałe dwa dni wydarzenia, 12 i 13 grudnia, zaplanowane zostały specjalistyczne sympozja podzielone na różne segmenty tematyczne, jak również II Kongres Pacjentów Kardiologicznych, którego głównym tematem będzie „Prewencja: Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Rejestracja na NFIC 2019 można dokonać jeszcze poprzez stronę internetową https://nfic.pl/. Tam również dostępnych jest więcej informacji na temat całego wydarzenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »