Gospodarka » Maszyny

Jungheinrich Polska rośnie. Nowa lokalizacja katowickiego oddziału firmy.

Jungheinrich Polska rośnie. Nowa lokalizacja katowickiego oddziału firmy.
Zobacz więcej zdjęć »
Jungheinrich, światowy dostawca kompleksowych usług dla logistyki wewnątrzmagazynowej, zmienił lokalizację katowickiego oddziału. Od 13-go sierpnia 2018 mieści się on w Piekarach Śląskich, przy ul. Jana Frenzla 5.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 
Obsługuje sprzedaż, a także wynajem wózków widłowych dla całego regionu południowo-wschodniej Polski z flotą 600 pojazdów na wynajem, w tym najnowocześniejszymi modelami ETV216i wykorzystującymi technologię litowo-jonową. Ofertę uzupełniają regały magazynowe, systemy logistyczne i oprogramowanie. Działalność oddziału wspiera filia w Rzeszowie.

Zmiana lokalizacji jest naturalną konsekwencją niezwykle dynamicznego rozwoju Jungheinrich w południowo-wschodniej Polsce. Firma w regionie jest obecna od początku swojej działalności, czyli od 1994 roku, w samych Katowicach od 2013 roku. O wyborze nowej lokalizacji zadecydowała analiza potwierdzająca zainteresowanie klientów wynajmem wózków widłowych oraz inwestycje przemysłowe i rozwój gospodarczy całego regionu, a zwłaszcza Aglomeracji Śląskiej, której potencjał przyciąga inwestorów.

W nowoczesnym obiekcie magazynowym firmy 7R SA – 7R Park Siemianowice Śląskie Jungheinrich użytkuje 740 mkw. powierzchni biurowej i prawie 2280 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 400 mkw. stanowi w pełni wyposażony warsztat, w którym przygotowywane są wózki na wynajem. Niewątpliwym atutem nowej lokalizacji jest dogodne położenie - bliskość autostrady A1 oraz odległość zaledwie ośmiu kilometrów od centrum Katowic i siedemnastu od lotniska w Pyrzowicach.  

W nowej lokalizacji oddziału klienci z obszaru południowo-wschodniej Polski będą mogli zakupić wózki widłowe oraz regały i systemy magazynowe, a także skorzystać z wynajmu pojazdów, których flota obejmuje obecnie 600 urządzeń. Są wśród nich również nowoczesne, niezwykle wydajne oraz ekologiczne wózki widłowe pracujące w technologii litowo-jonowej. Należy do nich m.in. model ETV216i - najnowszy pojazd z wbudowanym akumulatorem li-ion. Flota urządzeń jest elastycznie dopasowywana do potrzeb rynku i szczytów sezonowych różnych branż, a przy tym podlega systematycznej rozbudowie. Klienci Jungheinrich mogą korzystać zarówno z krótko jak i długoterminowych wynajmów – od 1 dnia do 72 miesięcy. W całym regionie firma udostępnia kontrahentom 850 wózków widłowych na wynajem. 
 
„O otwarciu nowej lokalizacji zadecydował intensywny rozwój naszej firmy, a co za tym idzie niewystarczająca powierzchnia poprzedniego budynku. Obecnie dysponujemy przestronną strefą magazynową oraz warsztatem, który pozwolił zwiększyć liczbę stanowisk roboczych dla  wózków widłowych, co znacznie wpłynęło na wydajność pracy i zwiększenie przepustowości.– podkreśla Radosław Steczko, Dyrektor Regionu Południe w Jungheinrich Polska i dodaje ,,Kolejnym krokiem jest otworzenie showroomu dla klientów, w którym będą mogli zobaczyć   i przekonać się o jakości wózków JUNGSTARS, czyli wózków widłowych, które powstają na bazie używanych urządzeń Jungheinrich,  kompleksowo zregenerowanych w Centrum Regeneracji Wózków Używanych w Dreźnie. W dalszej perspektywie planujemy rozwijać struktury sprzedażowe, a przede wszystkim nadal powiększać flotę wózków’’. 

Jungheinrich posiada szeroką ofertę wózków widłowych na sprzedaż, jak również urządzeń w ramach usługi wynajmu, których flota w całej Polsce obejmuje blisko  4 tys. pojazdów. Wózki widłowe są dostępne w ośmiu punktach na terenie kraju – poza Piekarami Śląskimi również w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie, Łodzi. Bogate portfolio produktów firmy uzupełniają regały i systemy magazynowe.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »