Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Kancelaria adwokacka, czyli gdzie widzi się w przyszłości student prawa

Student prawa ma możliwość zdecydować się na wiele różnych opcji – ukończywszy kierunek, można pracować np. w urzędzie czy na uczelni. Liczna grupa widzi się jednak na aplikacji,a w przyszłości na swoim.

Własna kancelaria adwokacka Kraków, Katowice: doskonały plan na przyszłość

Jeżeli spytamy dowolnego studenta prawa, jakie są jego plany na przyszłość, bez wahania przyzna, że docleowy kierunek to własna kancelaria adwokacka. Prawnik to na pewno jeden z najbardziej istotnych, a do tego niezwykle szanowanych zawodów, a mimo to rozsądnie jest zastanowić się przez chwilę: czy wciąż jest równie opłacalny? Ogół prawników coraz częściej przyznaje, że zarządzanie własną kancelarią nie w każdej sytuacji będzie tak zyskowne jak niektórzy uważają.

Zbyt dużo studentów

Będzie mieć swoje konsekwencje na pewno coraz większa ilość osób studiujących prawo jak również liczba aplikantów. Uniwersytety przyjmują niezrównaną liczbę ludzi, do egzaminów aplikacyjnych podchodzi coraz większa ilość młodych adwokatów. W efekcie taka sytuacja wymusza w dalszej perspektywie spadek stawki usług adwokatów (konkurencja). Już obecnie niektóre kancelarie walczą o przetrwanie. Co dokładnie przyniesie najbliższa przyszłość i czy własna kancelaria ciągle pozostanie równie prestiżowa, czy wszystko się skończy, ponieważ do interesu trzeba będzie jeszcze dokładać z własnej kieszeni?Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »