Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kancelaria patentowa Patpol wspiera projekt „Idzie RAK… będzie ZNAK” artystki Moniki Mamzety oraz Wa

Wiele kobiet w Polsce żyje z chorobą nowotworową piersi nie zdając sobie z tego sprawy, a gdy się o niej dowiadują, często jest już za późno. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wynikająca z niej odpowiednio wczesna diagnoza, która pozwala wyjść kobietom z tej walki obronną ręką.

Właśnie w imię propagowania wśród pań nawyku cyklicznych, przesiewowych badań profilaktycznych, które mogą ratować życie, kancelaria patentowa Patpol postanowiła wesprzeć jako mecenas projekt artystyczny Moniki Mamzety oraz Wall Gallery, której jest sponsorem. Monika Mamzeta to absolwentka m.in. Wydziału Rzeźby na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako adwokat i rzecznik patentowy, a jednocześnie tworzy rzeźbiarskie i multimedialne instalacje, fotografie i wideo. Od wielu lat walczy z nowotworem piersi. W 2015 roku przeszła zabieg mastektomii. „Idzie RAK… będzie ZNAK” to zorganizowany przez artystkę międzynarodowy konkurs na projekt tatuażu, który powstanie w miejscu po jej piersi. Zwycięski pomysł zostanie zrealizowany na ciele Moniki Mamzety do końca 2020 roku.

„Jak każda kobieta wiem, jak bardzo ważne są dla nas profilaktyka raka i regularne badania. Jednocześnie zdaję sobie sprawę ze smutnych statystyk mówiących o niepotrzebnych ofiarach nowotworów piersi, ofiarach, których można było uniknąć, gdyby tylko panie odpowiednio wcześnie zareagowały. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć projekt „Idzie RAK… będzie ZNAK", który poprzez sztukę dociera do publiczności z ważnym przekazem: walcz z chorobą i pozostań piękna.” – komentuje Izabella Dudek-Urbanowicz, prezes kancelarii patentowej Patpol.

„Większość zespołu Patpol to kobiety, które są wybitnymi specjalistkami w swoich dziedzinach pracując, podobnie jak Monika, jako rzecznicy patentowi. Wiedza to klucz do sukcesu w tej profesji. Podobnie jak edukacja w zakresie nowotworów piersi i zwiększenie świadomości kobiet, która jest kluczem do zwycięskiej walki z tą chorobą.” 
– podsumowuje Izabella Dudek-Urbanowicz.

 

Więcej informacji o projekcie „Idzie RAK… będzie ZNAK” można znaleźć na stronie;
https://wallgallery.online/projects/itsy-bitsy-cancer/

 

Patpol Kancelaria Patentowa Sp. z o.o.

Patpol to kancelaria patentowa będąca liderem w branży ochrony własności intelektualnej w Polsce i w Unii Europejskiej.

Istnieje nieprzerwanie od 1966 roku, dzięki czemu dysponuje wyjątkowym, niespotykanym na rynku doświadczeniem. Świadczy kompleksowe usługi w zakresie ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych oraz praw autorskich, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Ponad 50 lat aktywności na rynku przekłada się na zróżnicowane, ciekawe i wyjątkowo bogate portfolio spraw związanych z ochroną własności intelektualnej, z których wiele to przypadki złożone i precedensowe. Dlatego też Patpol postrzegany jest w branży jako specjalista od spraw trudnych, skomplikowanych i wymagających ekspertyzy profesjonalistów z określonych dziedzin przemysłu.

Zespół Patpol tworzą wybitni rzecznicy patentowi, najlepsi specjaliści z wykształceniem kierunkowym, z tytułami naukowymi w wielu dziedzinach, takich jak mechanika, chemia, biologia, biotechnologia, farmacja czy elektronika.

Kancelaria patentowa Patpol razem z kancelarią prawną Patpol Legal (jako grupa Patpol) oferuje pełną obsługę polskich i zagranicznych podmiotów we wszelkich kwestiach dotyczących prawa własności intelektualnej, w tym zakresie postępowań spornych wynikających z prawa własności intelektualnej.

Patpol i jego eksperci są regularnie polecani i wyróżniani w międzynarodowych rankingach branżowych, tj. IP Stars, WTR 1000 oraz IAM Patent 1000.

www.patpol.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »