Firma » Biznes

Kancelaria Squire Sanders połączyła się z Hammonds

Squire Sanders Hammonds wśród 25 największych, pod względem liczby prawników, firm prawniczych na świecie.

Z początkiem roku 2011 r. rozpoczęła działalność nowa globalna firma prawnicza powstała w wyniku połączenia dwóch międzynarodowych kancelarii: Squire Sanders i Hammonds.

Dzięki fuzji firma oferuje klientom rozszerzoną obsługę prawną realizowaną przez 1 275 prawników zatrudnionych w 37 biurach w 17 krajach Europy, Azji, w Stanach Zjednoczonych oraz, za pośrednictwem biura w Madrycie, w Ameryce Łacińskiej. Pod względem liczby prawników, Squire Sanders Hammonds znajduje się w grupie 25 największych firm prawniczych.

„Połączenie sił dwóch międzynarodowych firm prawnych zwiększa nasze możliwości w zakresie obsługi złożonych spraw o dużym zasięgu terytorialnym" - powiedział Peter Święcicki, Partner w Squire Sanders Święcicki Krześniak sp.k. „Poprzez fuzję poszerzyliśmy naszą wiedzę specjalistyczną oraz doświadczenie w obsłudze firm z kolejnych sektorów. Obecnie jesteśmy w stanie zaoferować przedsiębiorstwom działającym na różnych kontynentach skuteczne i innowacyjne doradztwo prawne w każdej niemal dziedzinie gospodarki".

W Polsce firma Squire Sanders jest obecna od 2005 roku, kiedy otworzyła swoje biuro w Warszawie. Kancelaria działa w formie spółki komandytowej pod nazwą Squire Sanders Święcicki Krześniak. Obsługuje klientów korporacyjnych w zakresie prawa podatkowego, bankowego i finansowego, energetycznego, budowlanego, nieruchomości, prawa pracy, procesowego oraz fuzji i przejęć.

W minionym roku obsługiwała m.in. jedną z najgłośniejszych transakcji na rynku spożywczym - sprzedaż Wedla japońskiej grupie Lotte.
W wyniku połączenia z Hammonds kancelaria wzmocniła swoje kluczowe specjalizacje oraz poszerzyła doświadczenie w pracy dla podmiotów z sektorów: energetycznego, chemicznego, medialnego, sport i rozrywka, usługi finansowe i bankowość, żegluga morska oraz technologie informacyjne.

W Europie firma oferuje pełen zakres usług poprzez swoje biura zlokalizowane w Berlinie i Frankfurcie, Paryżu, Bratysławie, Budapeszcie, Kijowie, Pradze i Warszawie. W ramach rozbudowanego biura w Brukseli Squire Sanders Hammonds oferuje dodatkowe usługi z zakresu prawa konkurencji i handlowego Unii Europejskiej, prawa spółek, bankowości i finansów, nieruchomości i restrukturyzacji. Wzmocniona została także obecność firmy w Moskwie oraz w Anglii, gdzie funkcjonują 4 biura, w tym największe biuro w firmie, w Londynie.

Klienci, których interesy biznesowe obejmują Madryt i Amerykę Łacińską, mogą obecnie korzystać z usług prawników w Caracas, Rio de Janeiro, Santo Domingo i Sao Paulo, jak również prawników pracujących w firmach w Ameryce Łacińskiej stowarzyszonych w ramach Światowej Sieci Prawników Squire Sanders (Squire Sanders Legal Counsel Worldwide Network). Squire Sanders Hammonds znacząco wzmocnił także swoją działalność w Azji - w Tokio, Szanghaju, Pekinie i Hongkongu.

Dyrektorem wykonawczym i prezesem nowej firmy został prezes Squire Sanders James J. Maiwurm. Obowiązki partnera zarządzającego na Europę objął dotychczasowy partner zarządzający Hammonds Peter Crossley. Firma działa na zasadzie struktury Swiss Verein, Zarząd składa się z 13 osób wybieranych przez partnerów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pobo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »