Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Karkonosze na każdą porę roku

Karkonosze na każdą porę roku
Zobacz więcej zdjęć »
Karkonosze to jedne z najsłynniejszych polskich pasm górskich. Od ponad dwustu lat cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów nie tylko z naszego kraju. Co takiego oferują Karkonosze?

Najwyższy szczyt to wznosząca się na 1602 metry na poziomem morza Śnieżka. Bardzo charakterystyczna to góra, zwłaszcza z powodu istnienia obserwatorium, odznaczającego się dość nietypowym wyglądem, przypominają bowiem latające talerze. Śnieżka cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, zarówno tych pochodzących z Polski jak i zagranicznych.

Obok najwyższego szczytu Karkonosze oferują przede wszystkim atrakcje dla miłośników sportów zimowych. To właśnie tu znajduje się jedna z najtrudniejszych tras zjazdowych w naszym kraju. Jakuszyce z kolei słyną z narciarskich tras biegowych, to właśnie w tych okolicach rozpoczynała swoją wielką karierę Justyna Kowalczyk.

W okresie letnim są Karkonosze również niezwykle atrakcyjne. Na turystów czekają bardzo dobrze przygotowane szlaki piesze, rowerowe i do jazdy konnej. Spora liczba wytyczonych szlaków powoduje, że każdy z powodzeniem może odnaleźć najbardziej odpowiedni stopień trudności, adekwatny do stanu zdrowia i umiejętności.

Karkonosze słyną również z bardzo specyficznego klimatu, w swoich wyższych partiach jest do odpowiednik klimatu alpejskiego. Bardzo dobry dla zdrowia, w połączeniu z licznymi wodami zdrojowymi ten malowniczy zakątek naszego kraju oferuje wiele miejsc w sanatoriach i domach wypoczynkowych rozlokowanych w tak znanych miejscowościach uzdrowiskowych jak Duszniki Zdrój czy Kudowa-Zdrój.

Karkonosze, podobnie zresztą jak i całe Sudety, odznaczają się również bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową, skierowaną dla ludzi je odwiedzających. Noclegi w Karkonoszach zazwyczaj nie są zbyt kosztowne, poza najpopularniejszymi miejscowościami nie ma nawet konieczności uprzedniej rezerwacji.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj turystyki uprawiamy najchętniej, pobyt w Karkonoszach z całą pewnością będzie udanym wyjazdem, który pozostanie w pamięci na długo.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »