Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Karkonosze na weekend

Karkonosze na weekend
Zobacz więcej zdjęć »
Karkonosze są najwyższą i jednocześnie najbardziej znaną częścią Sudetów. Ich najwyższy szczyt, Śnieżka, jest jednym z najsłynniejszych polskich gór. Jednak w Karkonoszach można zobaczyć o wiele więcej atrakcyjnych miejsc.

Szklarska Poręba, do której dojechać można pociągiem, jest od lat sporą konkurencją dla bardziej znanego Zakopanego. Miejscowość oferuje swoim turystom cały szereg atrakcji, niezależnie od pory roku. Zimą miłośnicy białego szaleństwa korzystają z licznych stoków, latem natomiast do miasta przybywają ludzie kochający piesze i rowerowe wycieczki po górach. Zarówno liczba stoków narciarskich jak i tras pieszych i rowerowych jest wystarczająco duża i zróżnicowana, by z powodzeniem pomieścić wszystkich.

Poza pięknymi widokami, jakie oferują Karkonosze, góry te mają jeszcze jedną wielką zaletę. Otóż region ten charakteryzuje się klimatem alpejskim, zbliżonym do tego, jaki można spotkać w Szwajcarii. Powietrze to jest bardzo zdrowe i korzystnie wpływa na rekonwalescencję pacjentów po różnego rodzaju operacjach i urazach. Jeśli dodamy do tego występowanie wód mineralnych w kilku miejscowościach, otrzymamy pełen obraz tego, jak pobyt w Karkonoszach może pozytywnie wpłynąć na zdrowie.

Karkonosze są od lat miejscem spotkań miłośników gór. Na szczytach można zwiedzać mniej lub bardziej zniszczone zamkowe ruiny. Do najbardziej znanych należą zamek Czocha i zamek Chojnik, na którym rozgrywane są znane w całym kraju zawody w strzelaniu z kuszy. Nie tylko zamki są godne polecenia każdemu odwiedzającemu Karkonosze. Słynna świątynia Wang w Karpaczu, zabytki Jeleniej Góry i budynki liczących sobie ponad wiek schronisk to zaledwie część z tego, co można w Karkonoszach zobaczyć.

Infrastruktura turystyczna jest w górach bardzo dobrze rozwinięta. Noclegi w Karkonoszach można znaleźć stosunkowo łatwo, warto jednak sprawdzić dostępność miejsc odpowiednio wcześniej, zwłaszcza w sezonie. Odpowiednio wczesna rezerwacja może nie tylko uspokoić nerwy, ale niekiedy przynieść również wymierne korzyści finansowe.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »