Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Kelnerzy pobiegną po raz drugi! Krakowski Bieg Kelnerów 2012 przed Galerią Krakowską

Nienaganne maniery, znakomita prezencja, dbałość o wygląd, sprawność fizyczna, doskonała kondycja i wysokie kwalifikacje. Dobry kelner to skarb i wizytówka każdej restauracji.

Najlepsi przedstawiciele tego fachu będą rywalizować z sobą 10 listopada, w godzinach 10.00-13.00 w ramach II edycji Krakowskiego Biegu Kelnerów. Wydarzenie, które odbędzie się na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską oraz wewnątrz Galerii przy Empiku, poprzedza 20. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii w Krakowie.

 

Wyjątkowy w skali kraju

Postanowiliśmy kolejny raz wyróżnić osoby wykonujące zawód kelnera z pasją oraz restauracje, które cenią sobie wysoką jakość obsługi kelnerskiej i chcą pochwalić się nią przed szerszą publicznością. To, co wyróżnia Kraków na tle innych miast, które organizują podobne Biegi, to mocny nacisk na merytorykę – zapowiada Tomasz Krupa, koordynator II edycji Krakowskiego Biegu Kelnerów. Poza konkurencjami stricte zręcznościowymi kelnerzy będą musieli wykazać się sporą wiedzą z zakresu obsługi klienta restauracji, prezentując przed jury m.in. różne techniki nakrycia stołu czy znajomość zasad restauracyjnego savoir vivre`u.

 

Bieg w trzech odsłonach

W porównaniu do ubiegłorocznej edycji tym razem do biegu staną kelnerzy nie tylko z Małopolski, ale także z innych województw. Będą mieli do pokonania trzy etapy: pierwszy obejmie część merytoryczną, w której uczestnicy Biegu muszą przygotować na czas profesjonalne nakrycie stołu według przyjętych zasad kelnerskich. Ten etap odbędzie się wewnątrz Galerii przy Empiku. Drugi to część zręcznościowa, gdzie na kilkusetmetrowej trasie przeszkód wyznaczonej na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Uczestnicy rywalizować będą o miano najsprawniejszego kelnera zawodów. Każdy z zawodników przebiegnie trasę tak szybko, jak tylko się da, pilnując jednocześnie, by nie rozlać trunku na tacę. Trzeci etap to rywalizacja sprinterska na dystansie 100 m z tacą, w której wszyscy uczestnicy Biegu ruszą ze wspólnego startu.

 

Restauracje z certyfikatem

Dla najlepszych kelnerów przewidziane są nagrody indywidualne. Dla restauracji, które poślą swoich pracowników w bój - certyfikaty potwierdzające najszybszą i najsprawniejszą obsługę w mieście.

 

W 2011 r. zwycięzcą Krakowskiego Biegu Kelnerów został reprezentujący krakowską restaurację Balaton -  Krzysztof Mirek, a najsympatyczniejszą kelnerką została Mariola Sowa z krakowskiej Restauracji Ratuszowa. W rywalizacji uczestniczyło kilkunastu kelnerów reprezentujących restauracje z Małopolski i Śląska.

 

Organizatorami II edycji Krakowskiego Biegu Kelnerów  są: firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. firma Gastroinfo Zbigniew Kurleto oraz Krakowska Szkoła Restauratorów. Partnerem wydarzenia jest Galeria Krakowska.


Więcej informacji udziela:

Ryszard Wysokiński:  Dyrektor Centrum Galerii Krakowskiej, ECE Projekt Management Polska, tel.: +48 12 428 99 00, e-mail:Ryszard.wysokinski@ece.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »