Rozrywka i wypoczynek » Święta

Kiedy chłopcy noszą bokserki, mężczyźni noszą SAXXy

Kiedy chłopcy noszą bokserki, mężczyźni noszą SAXXy
Zobacz więcej zdjęć »
O ile wskazanie terminu Dnia Kobiet nie sprawia większości z nas problemu, tak podanie daty święta płci przeciwnej, może okazać się problemem. Dzień Chłopaka we wrześniu czy może Dzień Mężczyzny w marcu? Dwie dość odległe daty… Efekt? Mało kto pamięta o którejkolwiek z nich. Cóż, marka SAXX (...)

O ile wskazanie terminu Dnia Kobiet nie sprawia większości z nas problemu, tak podanie daty święta płci przeciwnej, może okazać się problemem. Dzień Chłopaka we wrześniu czy może Dzień Mężczyzny w marcu? Dwie dość odległe daty… Efekt? Mało kto pamięta o którejkolwiek z nich. Cóż, marka SAXX nie zapomina o Panach i przypomina: 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn! Co ciekawe, tego dnia obchodzimy też święta najbardziej męskiego z nich – Chucka Norrisa.

 

Kiedy mężczyzna, a kiedy chłopak?

Ile osób, tyle opinii. Podobnie jest przy próbie wyznaczenia oficjalnej daty Dnia Mężczyzny. W literaturze możemy znaleźć kilka terminów. Jednym z nich jest 10 marca, a więc dwa dni po Dniu Kobiet. Jest to data ściśle związana z religią Katolicką, gdyż nawiązuje do wspomnienia 40 świętych Męczenników z Sebasty. Druga data to 4 kwietnia – dzień, w którym obchodzenie święta panów popularne było w okresie Polski Ludowej. Nie mniej, w krajach byłego Związku Radzieckiego zwyczajowo Dzień Mężczyzn jest obchodzony 23 lutego. Tego dnia obchodzono Dzień Armii Czerwonej i Marynarki Wojennej, który później ewoluował w Dzień Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej. Z racji tego, że służba wojskowa nierozerwalnie łączy się z płcią męską, święto to z czasem przyjęło się także jako Dzień Mężczyzn. Ostatnią z najczęściej podawanych dat jest 19 listopada, kiedy to w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago, przy wsparciu m.in. ONZ ustanowiono pierwszy Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie. Do dziś jest on oficjalnie obchodzony przez niektóre państwa właśnie wtedy. Oczywiście, aby nie było „tak łatwo”, niektóre kraje mają również swoje własne daty. I tak: Bułgarzy bawią się 16 marca, Brazylijczycy świętują 15 lipca, podczas gdy w Austrii to święto jest dniem ruchomym, obchodzonym w pierwszą sobotę listopada.

Dzień Chłopaka również nie ma jednej stałej daty na całym świecie, trzeba jednak przyznać, że tutaj pula terminów jest znacznie mniejsza. W Polsce święto to jest obchodzone 30 września. Być może przez właśnie tę jedną oficjalną datę święto to jest bardziej popularne od Dnia Mężczyzny. Bądźmy jednak szczerzy, który z panów chciałby, będąc dorosłym facetem, nadal obchodzić Dzień Chłopaka? Oczywiście, trzeba pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko, jednak nie jest miło, kiedy osoby z zewnątrz w ten sposób tak nas postrzegają. Myśląc zdroworozsądkowo, 10 marca to bardzo dobra data na celebrację Dnia Mężczyzny. Dlaczego? Dzięki Dniu Kobiet, który świętowany jest zaledwie dwa dni wcześniej, łatwiej jest zapamiętać datę, poza tym nawet jeżeli nasz facet zachowuje się czasem jak mały chłopiec, czasem lepiej jest zachować to spostrzeżenie dla siebie i docenić „nie tylko od święta” jego męską postawę. W jaki sposób?

 

Liczy się intencja?

Kiedy już zdecydujemy kiedy (i czy) obchodzimy Dzień Mężczyzny, warto jest zastanowić się nad podarunkiem. Dla wielu jest znacznie trudniejszy w wyborze niż dla kobiety. Słodycze i kwiaty to bezpieczne połączenie, które wywoła uśmiech na twarzy niejednej damy. Myśląc o prezencie dla faceta, jedno jest pewne. Nietrafiony zestaw prezentowy z lichą wodą kolońską i słabej bieliźnie ze „śmiesznymi napisami”, która rozpadnie się po pierwszym praniu mówimy stanowcze NIE! Co innego SAXXy – wyjątkowe bokserki premium stworzone na nowo z myślą o męskich klejnotach. Na czym polega ich niezwykłość? Tym, co wyróżnia Saxxy jest BallPark Pouch, czyli specjalna kieszonka/hamak na męskie klejnoty. Dzięki niej są oddzielone od ud i nie ulegają obtłuczeniom, obtarciom czy przegrzaniu. Świetnie sprawdzą się nie tylko podczas treningu, ale również podczas trudów dnia codziennego. SAXXy dostępne są w pełnej gamie modeli, dzięki czemu wybór tego idealnego nie będzie stanowił żadnego problemu.

 

Każdy z nas lubi być doceniany. Bez względu na to czy obchodzimy Dzień Kobiet czy Dzień Mężczyzn (a może jednak bliższy jest nam Dzień Chłopaka), pamiętajmy o swoich bliskich. Do dwóch z tych świąt pozostał niecały tydzień. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim podarkiem, który wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby i nie będzie to grymas politowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »