Kultura, sztuka » Muzyka

KIEDYŚ „JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ”, A DZISIAJ „GDYBY COFNĄĆ CZAS”

KIEDYŚ „JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ”, A DZISIAJ „GDYBY COFNĄĆ CZAS”
Zobacz więcej zdjęć »
„Jolka, Jolka pamiętasz”, „Aleją Gwiazd”, „Cicho” czy „Chodź, pomaluj mój świat” to utwory, które potrafi zanucić każdy.

 

„Gdyby cofnąć czas” to nowy utwór napisany przez jednego z najlepszych autorów tekstów, Marka Dutkiewicza, a jego premiera już za chwilę. Utwór wykonuje Krysia Zajkowska, niezwykle utalentowana młoda artystka.

Marek Dutkiewicz jest obecny na polskiej scenie muzycznej od prawie 40 lat. Napisane przez niego utwory, takie jak m.in. „Szklana pogoda”, na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki, a pomimo zmieniających się trendów muzycznych wciąż są hitami na listach przebojów, docenianymi przez słuchaczy w każdym wieku. Marek Dutkiewicz obecnie współpracuje z Krysią Zajkowską i jest pod dużym wrażeniem tej młodej, obiecującej artystki.

– Postawiłem na Krysię, bo mimo młodego wieku to bardzo dojrzała, utalentowana i pełna pasji dziewczyna. W dobie smartfonów, erze like’ów i followersów oraz parcia na popularność w sieci to rzadko spotykana cecha u jej rówieśników. Mimo że ma tylko osiemnaście lat, to najważniejszy jest dla niej tekst i przekaz – tłumaczy Marek Dutkiewicz.

 Mimo młodego wieku, Krysia zdobyła już bogate doświadczenie sceniczne wcielając się w główne role, m.in. w musicalach „Zakochaj się w mojej Warszawie” (Dom Kultury Śródmieście), „Nędznicy” (Śródmiejski Teatr Muzyczny) oraz w spektaklach takich jak „Amazonki i Wikingowie” (Teatr Roma) i „Lamaila” (Teatr Wielki w Łodzi). W 2018 roku wydała swój debiutancki utwór pt. „Magia”, do którego muzykę skomponował Filip Siejka (Filip pracował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Bajorem czy Natalią Kukulską), a tekst napisał właśnie Marek Dutkiewicz. Na początku 2019 artystka wydała singiel pt. ,,To ja’’ z musicalu „Zakochaj się w mojej Warszawie”, w którym za słowa odpowiedzialna była Wiesława Sujkowska, za muzykę Ryszard Szewc, a za aranżację Piotr Tutka. Fanów talentu Krysi na pewno zainteresuje także informacja, że wkrótce wydaje ona kolejny singiel pt. „Gdyby cofnąć czas”, również zaśpiewany do tekstu napisanego przez Dutkiewicza. Jest to niezwykle melodyjna, osobista ballada traktująca o trudnych przeżyciach. Dotyczy ona rozstania z bliską osobą i wspomnień z nią związanych. Tekst opowiada także o tym, że nie mamy wpływu na przemijający czas oraz że czasami naprawienie popełnionych błędów jest niemożliwe. Wykonanie Krysi jest bardzo emocjonalne, a jej głęboki, melodyjny głos z pewnością zapada w pamięć.

Młoda artystka bardzo cieszy się ze współpracy z uznanymi twórcami oraz ze zdobywania coraz większej popularności, choć nie kryje, że ciągle ją to zaskakuje:

To dla mnie zaszczyt, że w tak młodym wieku mogę pracować z takimi postaciami polskiej sceny muzycznej, jak Marek Dutkiewicz czy Filip Siejka. Moje piosenki na YouTube były wyświetlone ponad 200 tys. razy, czasem sama nie wierzę, że tyle osób chce słuchać mojej muzyki, która jest w stylistyce retro i nie jest bardzo prosta – tłumaczy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »