Technologie » AGD - RTV

Kierowcy Mio uzyskują dostęp do najnowszej technologii firmy Inzura Tech

Kierowcy Mio uzyskują dostęp do najnowszej technologii firmy Inzura Tech
Zobacz więcej zdjęć »
Brytyjska firma Inzura Tech została partnerem MiTAC Digital Technology Corporation. Firma będzie dostarczać globalnemu gigantowi z branży ubezpieczeń komunikacyjnych rozwiązania z zakresu telematyki z kamer samochodowych.

Brytyjska firma Inzura Tech została partnerem MiTAC Digital Technology Corporation. Firma będzie dostarczać globalnemu gigantowi z branży ubezpieczeń komunikacyjnych rozwiązania z zakresu telematyki z kamer samochodowych. Rodzina kamer Mio od ponad 15 lat pomaga w zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa kierowców na drogach całego świata oraz chroni ich przed fałszywymi roszczeniami. 

Dzięki nawiązanej współpracy partnerskiej z Inzura Tech, wideorejestrator będzie w stanie wyposażyć kierowców w odpowiednie metadane oraz przyśpieszyć kwestie dotyczące postępowania odszkodowawczego w firmie ubezpieczeniowej na jeszcze lepszym poziomie. Rozwiązanie zaimplementowane w Wielkiej Brytanii pozwala na natychmiastowe przesłanie pliku wideo oraz dodatkowych danych do ubezpieczyciela bez interwencji użytkownika. Dzięki temu zakończenie procedury związanej z przyznaniem odszkodowania będzie jeszcze szybsze.

Szacuje się, że globalny rynek wideorejestratorów  jest wart około 2,19 miliarda dolarów, ze względu na dowody, które pozwalają łatwo zidentyfikować przyczynę wypadku. Kierowcy mogą wykorzystać materiał filmowy do udowodnienia swojej niewinności i ochrony przed fałszywymi roszczeniami ubezpieczeniowymi.

„Kamery Mio zapewniają  wysoką jakość materiału filmowego nawet w nocy lub w warunkach słabego oświetlenia. Nagrania można wykorzystać jako kluczowy dowód w sprawie” – Steve Cahng, prezes MiTAC Digital Technology Corporation. „Chcemy sprawić, by nasi kierowcy czuli się bezpieczni na drogach, a w przypadku zdarzenia drogowego wyposażyć ich w szereg dowodów, które będą mogli wykorzystać. Kamera samochodowa Mio stanie się jeszcze bardziej wiarygodnym świadkiem, który dostarczy odpowiednią ilość dowodów potrzebnych do rozstrzygnięcia przebiegu zdarzenia”. 

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Inzura Richard Jelbert : „MDT jest w pełni zaangażowane w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań na globalny rynek ubezpieczeń. Nasze oparte na aplikacji rozwiązanie telematyczne może teraz bezproblemowo zarządzać kamerami Mio i plikami wideo bez konieczności stosowania oddzielnej aplikacji. To pierwszy tak innowacyjny system  dobry zarówno dla klientów jak i ubezpieczycieli. ” 

Poza tą przełomową technologią, kamery Mio mają również wbudowany moduł GPS co pozwala na wykrycie gdzie i kiedy doszło do kolizji oraz gwarantuje, iż nagranie nie zostanie usunięte. Ponadto GPS śledzi lokalizację i prędkość pojazdu. 

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

O firmie:
 
MiTAC International Corp. posiada ponad 35-letnie doświadczenie na światowych rynkach.  Firma została założona w 1982 roku i rozpoczęła swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcja systemów elektronicznych oraz zintegrowanie zarządzanie rozwojem i produkcją sprzętu dla firm zewnętrznych oraz dla marek własnych. MiTAC posiada takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów na całym świecie. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów na najwyższym poziomie. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »