Technologie » AGD - RTV

Kilka porad od serwisu Technikan jak naprawić zamrażarkę

Kilka porad od serwisu Technikan jak naprawić zamrażarkę
Zobacz więcej zdjęć »
Zamrażarka jest sprzętem, który jak każde AGD po intensywnym eksploatowaniu jest narażony na wiele usterek, zobaczcie jakich.

Parametry, w jakie wyposażone jest urządzenie, ma wpływ na to, jakie problemy mogą z nią występować. Nie ważne jak dobry sprzęt zakupimy to wcześniej, czy później będzie on wymagał naprawy. Zobacz jak poradzić sobie z najczęstszymi usterkami, jakie występują w zamrażarkach.

 

Problemy, które mogą spotkać twoją zamrażarkę

Nieprzyjemny zapach – najczęstszą przyczyną tego problemu są resztki przechowywanej w niej żywności, warto dokładnie sprawdzić zamrażarkę i znaleźć resztki, które powodują nieprzyjemny zapach – często „ukrywają” się one w uszczelkach.

Nadmierna ilość lodu – zamrażarka w odróżnieniu od nowoczesnych lodówek, powinna raz na jakiś czas być rozmrażana, a tym samym odszraniania. To jak często powinniśmy odszraniać nasz sprzęt, zależy od zaleceń producenta – postępowanie zgodnie z jego zaleceniami powinno wyeliminować problem. Pamiętajcie, że sprawa może wyglądać w przypadku zamrażaek połączonych z lodówką.

Urządzenie pracuje z mniejszą wydajnością – zazwyczaj przyczyną są zużyte uszczelki, warto je wymienić i tym samym wyeliminować problem.

Szuflada/pojemnik zamrażarki uszkodził się – wewnętrzne akcesoria zamrażarki pozwalają na utrzymanie porządku oraz pozwalają stworzyć podział na strefy np. na owoce, mięsa, czy gotowe dania – w przypadku dużych uszkodzeń nie spełniają wtedy swojej funkcji i warto wymienić je na nowe, sklepy z częściami do sprzętów AGD powinny mieć takie akcesoria w swojej ofercie.

Zamrażarka nie mrozi – ten temat szerzej omówiliśmy na blog.technikan.pl(wystarczy, że klikniecie w link i zostaniecie do niego przeniesieni) – mówiąc w skrócie, jedna z przyczyn może być awaria sprężarki – z którą najlepiej poradzi sobie doświadczony serwis, taki jak my(Technikan.pl), nie martwcie się jednak ponieważ przyczyn, dlaczego zamrażarka nie mrozi, może być wiele, i więcej o nich możecie dowiedzieć się klikając w powyższy link.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114872 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )