Kultura, sztuka » Muzyka

Kino nocne z Pihem podczas dziennego spotkania w Bonarce

Na swej najnowszej płycie Pih, niekwestionowany weteran polskiej sceny rapowej, udowadnia, że głos starszego pokolenia wciąż brzmi równie mocno i wiarygodnie co kiedyś. Podczas piątkowego spotkania w salonie Empik w Bonarce będzie można przekonać się o tym osobiście.

Raper zdecydował się ostatnimi czasy na małą rewolucję w swym muzycznym życiu. Zakończył współpracę z dotychczasową wytwórnią, w zamian zakładając własne wydawnictwo. I to właśnie pod jego szyldem ukazało się „Kino nocne”, liczący 16 utworów krążek i będący komentarzem artysty na temat otaczającego go świata. A że życie nie jest lekkie, zaświadczają już same tytuły poszczególnych kawałków: „”Przeszłość niemile widziana”, „Dzień, w którym dowiedziałeś się, że jesteś martwy”, „Za późno” czy „Alfabetyczny morderca”. Również w swoich tekstach Pih nie pozostawia absolutnie żadnych złudzeń odnośnie czyhających wszędzie trudności i wyzwań. Czasem czyni to w bardziej subtelny sposób, czasem nie owija w bawełnę, sięgając po dosadne metafory oraz wyraziste rymy. Każdy, kto znał wcześniejsze płyty Piha – czyli przede wszystkim trylogię „Dowód rzeczowy” – już po pierwszych bitach nowego albumu będzie czuł się jak w domu. Artysta nie sięga po nowe środki wyrazu, porusza się w dobrze sobie znanych rejonach, dzięki czemu brzmi po prostu przekonywująco.

Przy realizacji albumu zaangażowane były rapowe sławy. Za produkcję odpowiada m.in. Pawbeats, Czarny czy Matheo, a na wokalach usłyszeć można chociażby Pezeta, Peję oraz Sobotę. Taka różnorodność podnosi atrakcyjność „Kina nocnego”. Każdy znajdujący się na nim kawałek brzmi wyraziście, nie pozwalając na nudę.

Równie atrakcyjnie zapowiada się spotkanie z Pihem zaplanowane na 6 lutego (piątek, godzina 19.00) w salonie Empik w Bonarce. Porozmawiać będzie można nie tylko o fascynującej pracy nad ostatnim krążkiem, ale również o dalszych planach artysty. W jaki sposób zamierza rozwijać swą wytwórnię, czy w najbliższym czasie szykuje kolejne niespodzianki, wreszcie – czy nie myśli już przypadkiem o nowej płycie…

To nie jedyna atrakcja dla miłośników rapu, jaką przygotował salon Empik wraz z Bonarką. Już 12 lutego w krakowskim centrum handlowym gościć będzie trio raperów z Holandii, grupa Dope D.O.D.

BONARKA CITY CENTER

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „U Siemachy” o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »