Dom » Budownictwo

Kładziemy wykładzinę - jakie narzędzia wybrać?

Położenie wykładziny podłogowej nie jest trudnym zadaniem, ale wcześniej trzeba zgromadzić wszystkie potrzebne narzędzia. Lista jest spora, lecz ceny nie zrujnują nam kieszeni.

 Oto wykaz narzędzi ręcznych niezbędnych do pracy.

 

Zobacz również ofertę w dziale narzędzia ręczne

Ostry nóż i nożyczki

 

Te przyrządy znajdują się w każdym domu, ale nie zawsze są ostre do tego stopnia, by można ich było użyć do cięcia wykładziny. Warto więc zainwestować przede wszystkim w ostrzałkę do noży. Tępymi ostrzami bowiem jedynie zniszczymy materiał. Możemy także kupić specjalny, wygodny w użyciu przecinak, którym łatwo nadamy wykładzinie oczekiwane wymiary.

Miarka i linijka

Zwykła miarka budowlana przyda się przy odmierzaniu większych części materiału lub sprawdzania wymiarów pomieszczenia. Linijka natomiast powinna być metalowa - to dzięki jej przyłożeniu uzyskamy idealnie proste cięcie, dlatego sprawdzi się tutaj bardziej wytrzymały materiał, niż plastik.

Paca zębata i młotek

Dzięki tej pierwszej równo rozprowadzimy warstwę kleju na podłodze, a młotek pomoże nam w przyciśnięciu wykładziny do podłoża. Możemy także użyć drewnianych, ciężkich klocków.

Dwustronna taśma klejąca

Lekką wykładzinę można w prosty sposób przytwierdzić do podłoża za pomocą zwykłej, dwustronnej taśmy klejącej. W przeciwieństwie do kleju, nie uszkodzi ona starej podłogi. Wystarczy przykleić ją wzdłuż ścian, a następnie dwukrotnie w poprzek pokoju, tworząc krzyż.

Klej

Nie jest to narzędzie ręczne, ale również zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. Jeśli bowiem wybieramy klej do mocowania wykładziny, warto zdecydować się na łatwy w użyciu i dłużej schnący. Będziemy mogli w razie potrzeby już po położeniu przesunąć materiał.

Innego rodzaju kleju używamy do miejsc stale uczęszczanych, innego do leżących na uboczu - weźmy to pod uwagę w sklepie.

Jeżeli zlecamy położenie wykładziny specjalistom, niezbędne będzie dokupienie jeszcze paru materiałów. Najważniejsze to: przyrząd do napinania wykładziny, lutownica elektryczna, listwy drewniane oraz filcowy podkład.

 

Oprócz tego trzeba również zapłacić fachowcom za wykonanie robót. Jednak jeśli nie czujemy się na siłach, by położyć wykładzinę samodzielnie, zlecenie go profesjonalistom jest dobrym wyjściem. Nasza podłoga będzie w pełni dopracowana dzięki nowoczesnym metodom tapicerskim.

 

Polecamy również sklep budowlany online z profesjonalnymi narzędziami oraz materiałami. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »