Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Klatka dla chomika

Klatka dla chomika
Zobacz więcej zdjęć »
Wraz z wprowadzeniem chomika do naszego domu, powinna się w nim pojawić również odpowiednia klatka. Wiadomą sprawą jest, że decydując się na posiadanie chomika bierzemy pełną odpowiedzialność za jego zdrowie i życie.

Fakt ten zobowiązuje nas do zapoznania się z jego potrzebami psychicznymi i fizjologicznymi. Pod żadnym pozorem nie wolno nam wypuszczać chomika na wolność, kiedy stwierdzimy, że nam się znudził. Nie traktujmy żadnych zwierząt jak zabawek, które w każdej chwili możemy odstawić na półkę. Decyzja o wprowadzeniu chomika do naszego domu musi być związana z koniecznością zapewnienia mu odpowiednich warunków bytowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno klatki.

Odpowiednia klatka dla chomika powinna mieć wysokość około pół metra, zaś jej wymiary podstawy 60x40cm. Podobno w takiej klatce nasz chomik poczuje się najlepiej. Preferowana długość klatki to 80 cm., gdyż w małej klatce cyrkulacja powietrza jest bardzo słaba. Klatkę powinno się zlokalizować w miejscu mało nasłonecznionym, z dala od przeciągów. Z racji tego, że chomiki, jak większość gryzoni, są nieodporne na wysokie i niskie temperatury oraz wielką wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym stoi klatka, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach.

Klatka musi znaleźć się w pomieszczeniu o odpowiedniej wilgotności, która nie może przekraczać 50 %, oraz odpowiedniej temperaturze około 22 °C . Tylko tak przygotowane warunki klimatyczne gwarantują swobodną i zdrową egzystencję naszego zwierzaczka. Z własnego bowiem doświadczenia wiemy, jak ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia ma wygodne i odpowiednio przygotowane mieszkanie. Dotyczy to każdej istoty żywej, również chomików, które są mało odporne na zmiany temperatur, przeciągi i nasłonecznienie oraz hałas. Warto o tym pamiętać, zanim postawimy chomiczkowi klatkę w obojętnie jakim miejscu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wolfik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »