Firma » Finanse

Klienci Providenta wydadzą na szkolne wyprawki średnio 550 zł

Klienci Providenta wydadzą na szkolne wyprawki średnio 550 zł
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad połowa Polaków o średnich i niższych dochodach w tym roku szkolnym wyda na wyprawkę dziecka przeciętnie od 400 do 1000 zł.

61% respondentów zamierza pokryć te wydatki z bieżących wpływów, a pożyczkę na ten cel weźmie 11% badanych – wynika z badań przeprowadzonych przez Providenta.

Ponad 83% ankietowanych stwierdza, że tegoroczna wyprawka szkolna będzie droższa w porównaniu z poprzednim rokiem. 73% badanych uważa, że na wzrost kosztów wyprawki wpływ ma przede wszystkim wzrost cen. 

Książki to nie wszystko
Same wydatki na książki nie pokryją całego budżetu wyprawki. Ponad 41% wyda na nie od 301 do 500 złotych, a 25% od 201 do 300 złotych. Powyżej 800 zł na same książki wyda 5% badanych. Do wydatków szkolnych dochodzą również akcesoria szkolne. Na tornistry, długopisy, krętki bloki i zeszyty najczęściej wydamy od 51 zł do 300 zł. Ponad 40% ankietowanych w badaniu „Barometr Providenta” zadeklarowało, że na przybory szkolne wyda od 101 do 200 zł, a 25% badanych przeznaczy na ten cel od 51 do 100 złotych. 

Wydatki na poszczególne elementy wyprawki
 
„Wyprawka szkolna dla dziecka to z roku na rok coraz większe obciążenie dla domowego budżetu. W 2011 roku 54% ankietowanych zadeklarowało, że wyda na same książki od 300 do 500 zł. W 2012 roku już tylko 41%. Może cieszyć natomiast fakt, że podobna liczba badanych (42%) zamierza tak samo jak w poprzednim roku zainwestować w zajęcia pozalekcyjne dzieci, w szczególności w naukę języków obcych - mówi Piotr Janiszewski z biura prasowego Providenta.


Życie nie tylko w szkole
Dla większości badanych równie ważne są zajęcie pozalekcyjne. Ponad 42% ankietowanych chce sfinansować dzieciom dodatkowe zajęcia, a 38% nie zamierza zapisywać dzieci na inne dodatkowe aktywności (19% ankietowanych nie wie jeszcze, jaką decyzję podejmie). Najwięcej pieniędzy respondenci przekażą na naukę języków obcych (43%), oraz zajęcia sportowe (18%). 

„Barometr Providenta” to cykliczne badanie klientów, które pozwala na lepsze zrozumienie zachowań i decyzji finansowych Polaków. Provident obsługuje aktualnie 834 tysiące klientów w całej Polsce, dzięki czemu wyniki badania pokazują prawidłowości i zachowania, które mogą być charakterystyczne dla Polaków o średnich
i niższych dochodach (do 3000 netto na osobę). 

*Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu 2012 roku, metodą wywiadu telefonicznego CATI, na grupie 221 klientów Providenta. 


Podstawowe informacje o Provident Polska S.A
Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance. Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie obsługuje klientów w 6 krajach: Polsce, w Czechach, na Słowacji , na Węgrzech, w Meksyku i w Rumunii.

W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład International Personal Finance. Firma specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek z opcją obsługi w domu.

Provident jest członkiem-założycielem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, członkiem Pracodawców RP i Polskiej Konferencji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, członkiem Brytyjsko- Polskiej Izby Handlowej, partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz członkiem Centrum Wolontariatu. 

Firma angażuje się w szereg inicjatyw społecznych, m.in. prowadzi program wolontariatu pracowniczego „ Tak! Pomagam” oraz program edukacji finansowej „ Akademia Rodzinnych Finansów”. 

Provident zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień: II miejsce w konkursie Perły Polskiej Gospodarki w sektorze finansowym, jest również laureatem konkursu FlexiLider 2011 (PKPP „Lewiatan”). Dołączył także do grona 25 polskich firm wyróżnionych w konkursie Europen Business Adwards 2011. Firma jest notowana w prestiżowych w kraju rankingach firm, w tym na liście 500 największych firm „Rzeczpospolitej”, na której Provident zajął 239. miejsce pod względem przychodów. W 2011 roku firma zajęła również 6. miejsce wśród najbardziej odpowiedzialnych firm społecznie wśród firm finansowych w rankingu Gazety Prawnej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »