Firma » Biura

Klimatyzacja do małego biura - czy to się opłaca?

Klimatyzacja w dużych pomieszczeniach biurowych nie jest już uważana za niepotrzebny luksus. Badania naukowe potwierdzają, że ma ona zbawienny wpływ tak na zdrowie i dobre samopoczucie, jak i na wydajność pracowników.

Właściciele niewielkich firm nie potrafią sobie jednak poradzić z rodzącymi się dylematami, często zadają więc pytanie o to, czy mówimy o rozwiązaniu, które rzeczywiście opłaca się w niewielkim biurze. Wiele wskazuje na to, że z wolna przestaje być to kwestia sporna.

Po pierwsze – jakość pracy
Praca w niewielkim pomieszczeniu biurowym może być przyjemna i wydajna, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że osiągnięcie tego celu wymaga pewnego zaangażowania. Stworzenie odpowiednich warunków pracownikom biurowym nie jest łatwym zadaniem już choćby dlatego, że małe biuro łatwo można zmienić w składzik, w którym trudno cokolwiek znaleźć. Sytuacja komplikuje się w czasie największych upałów, wystarczy bowiem, że z nieba leje się żar, a w pomieszczeniu znajduje się kilka osób, a atmosfera staje się niemożliwa do zniesienia. Próby otwarcia okna zazwyczaj nie tylko nie rozwiązują problemu, ale nawet przyczyniają się do tego, że staje się on jeszcze bardziej dotkliwy, klimatyzacja jest więc jedynym sposobem na poprawę jakości pracy i zniwelowanie napięć pomiędzy pracownikami.

Po drugie – zdrowie 
Przeciwnicy klimatyzacji w biurze często przypominają, że jej stosowanie może mieć wyjątkowo niekorzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Owszem, nie można nie zgodzić się z tym, że wiele osób cierpi na problemy z górnymi drogami oddechowymi na skutek jej stosowania, warto jednak sprecyzować, że problemem nie jest klimatyzacja sama w sobie, ale jej niewłaściwe użytkowanie. W małym biurze osoby przebywające w nim są w szczególny sposób podatne na choroby, a niedostateczna ilość świeżego powietrza i jego zbyt wysoka temperatura to znakomite warunki dla drobnoustrojów. Jeśli więc klimatyzacja (np. od http://www.profiklima.pl/klimatyzacja-dla-biura.html)jest wykorzystywana zgodnie z jej przeznaczeniem, można liczyć raczej na poprawę, a nie na pogorszenie się stanu zdrowia osób, które z niej korzystają.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »