Gospodarka » Narzędzia

Klucze do trudno dostępnych miejsc

Klucze do trudno dostępnych miejsc
Zobacz więcej zdjęć »
Narzędzia ręczne można spotkać w każdym warsztacie. O ich skuteczności 
i trwałości w dużej mierze decyduje odpowiednie wyważenie, kształt i materiał, z którego są wykonane.

Kamasa Tools opracowała krótkie, ergonomiczne, dwustronne płasko-grzechotkowe klucze do prac w ciasnych przestrzeniach, wymagających jak najmniejszego obrotu.

Dwufunkcyjne krótkie klucze Kamasa Tools nadają się do obsługi połączeń śrubowych w trudno dostępnych miejscach, w których niemożliwe jest zastosowanie klucza nasadowego. Według Sebastiana Koniecznego z Firmy Seba, wyłącznego dystrybutora narzędzi marki Kamasa Tools w Polsce, ciągły rozwój konstrukcji maszyn przyczynił się do tworzenia różnorakich rodzajów i kształtów kluczy, które z założenia mają rozwiązywać problemy związane z dokręcaniem i odkręcaniem śrub w ciasnych przestrzeniach.

Szczęki płaskiej części klucza, dzięki zwiększonej powierzchni przylegania do śrub i nakrętek, umożliwiają przenoszenie momentów obrotowych bez ryzyka ich uszkodzenia czy ześlizgnięcia się narzędzia. Z kolei mocny, 72-zębowy mechanizm grzechotki, pozwala na znaczny skok gwintu przy niewielkim, pięciostopniowym obrocie, dzięki czemu doskonale nadaje się do dużych obciążeń. Grzechotka obejmuje całkowicie łeb śruby lub nakrętki, zmniejszając tym samym powstające przy odkręcaniu lub dokręcaniu naprężenia. Pozwala to na wyeliminowanie możliwości „ukręcenia" śruby lub zerwania gwintu. Zmianę kierunku obrotu grzechotki można wykonać przy pomocy specjalnego przełącznika bez konieczności zdejmowania klucza z połączenia gwintowego.

Krótkie klucze płasko-grzechotkowe występują osobno lub w zestawach. Zostały wykonane z narzędziowej stali chromo-wanadowej (CrV), odpornej na odkształcenia plastyczne, termiczne i ścieranie, dzięki czemu wytrzymują pracę pod dużymi obciążeniami.

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta są wytwarzane zgodnie 
z międzynarodowymi normami i przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Posiadają dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji. Dodatkowo narzędzia, zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools - najbardziej krytyczną grupę Klientów.

oznaczenie rozmiar mm   długość mm      cena
K 2825            10               95            ok. 58 zł brutto
K 2826            12              106           ok. 66 zł brutto
K 2827            13              108           ok. 72 zł brutto
K 2828            14              115           ok. 75 zł brutto
K 2821            16              123           ok. 82 zł brutto

Zestaw K 2822, zawiera 5 sztuk kluczy dwustronnych płasko-grzechotkowych w rozmiarach 10, 12, 13, 14, 16 mm.
Cena: ok. 280 zł bruttoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »