Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Kofeina w szamponie nowym sposobem na doping? - Producenci zaprzeczają!

Kofeina w szamponie nowym sposobem na doping? - Producenci zaprzeczają!
Zobacz więcej zdjęć »
Ostrzeżenie producentów przed wpływem szamponu kofeinowego na wyniki testów antydopingowych wszczęło burzliwą dyskusję w mediach oraz przykuło uwagę sportowców i innych odbiorców.

   Szampon na bazie kofeiny Alpecin - najlepiej sprzedający się w Niemczech szampon przeciw wypadaniu włosów został niedawno wprowadzony na polski rynek. Na opakowaniu możemy znaleźć specjalneostrzeżenie dla profesjonalnych sportowców.


    Mimo iż kofeina została usunięta z listy produktów zabronionych przez Światową Agencji Antydopingową (WADA) w 2004 roku, nadal pozostaje monitorowana przez WADA oraz podobne organizacje pod kątem zwiększania wydajności sportowej.


   Dr n.med. Eduard Dorrenberg pracujący dla Alpecinu podkreśla: „Kofeina obecnie nie jest uznawana za doping. Dyskusja, czy powinna być uznawana za środek dopingujący trwa już od dłuższego czasu. Szampon kofeinowy Alpecin jest bezpieczny dla sportowców i można używać go codziennie. Jeśli status kofeiny ulegnie zmianie, producent z pewnością poinformuje konsumentów. Produkt może być stosowany przez każdego, bez obaw o jego wysoką zawartość kofeiny. Badania naukowe wykazały, że to właśnie dzięki niej szampon pomaga powstrzymać proces wypadania włosów związany z łysieniem dziedzicznym. Sportowcy powinni używać produktu nawet częściej z powodu szybciej przerzedzających się włosów.”
    W wielu badaniach zostało udowodnione, że kofeina stymuluje porost włosów oraz ogranicza wpływ testosteronu na mieszek włosowy, umożliwiając mu rozwój.


   Badania przeprowadzone przez renomowany Niemiecki Uniwersytet w Berlinie udowadniają, iż kofeina wchłaniana jest przez skórę głowy już w ciągu 2 minut od aplikacji Alpecinu, natomiast wykrywalna jest w organizmie ludzkim nawet do 24 godzin po zastosowaniu szamponu. Regularne stosowanie produktu aktywuje mieszki włosowe w zbalansowany sposób, tworząc doskonałe warunki dla energicznego i zdrowego porostu włosów.


    Z niemieckich badań wynika, że jeden na dwóch mężczyzn cierpi na nadmierne wypadanie włosów. W  przypadku czterech na pięciu jest ono genetyczne. Przyczyną łysienia dziedzicznego jest podatność mieszków włosowych na hormon dihydrotestosteron (DHT). Testosteron powoduje przedwczesne obumarcie cebulki włosa, odcinając ją od zapasów energii, których potrzebuje, aby się rozwijać. W rezultacie testosteron hamuje porost włosów i powoduje łysienie u mężczyzn.
   
 Rzecznik prasowy firmy dodaje: „Zawarte w Alpecinie składniki aktywne wędrują bezpośrednio od trzonu włosa do mieszków włosowych. Jeśli szampon pozostawiony jest na włosach dłużej, kofeina wnika aż do skóry głowy. Produkt nie zawiera zmiękczaczy (np. sylikonów), dzięki czemu struktura włos ulega poprawie już po kilku zastosowaniach. Cienkie i osłabione włosy stają się mocniejsze i wydają się bardziej gęste.”

więcej informacji na stronie:  www.alpecin.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EventPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »