Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Kofeinowy doping – sportowcy powinni uważać!

Kofeinowy doping – sportowcy powinni uważać!
Zobacz więcej zdjęć »
Jest duża szansa, że niemieccy piłkarze grają na "dopingu" !!!

    Producenci dostępnego w Polsce szamponu z kofeiną, znanego w całej Europie ze względu na znaczące efekty w walce z łysieniem dziedzicznym, ostrzegają profesjonalnych sportowców – produkt zawiera dużą ilość kofeiny, przez co może wpływać na testy antydopingowe i zagrażać ich wynikom.

 

    Szampon kofeinowy Alpecin to najlepiej sprzedający się w Niemczech szampon przeciw wypadaniu włosów zawierający  bardzo efektywny kompleks substancji aktywnych na bazie kofeiny. Badania naukowe wykazały, iż szampon spowalnia proces wypadania włosów w związku z łysieniem dziedzicznym.

 

    Szampon zawiera znaczącą dawkę kompleksu z kofeiny – poziom w produkcie jest na tyle wysoki, iż producent zdecydował się dodać na opakowaniu ostrzeżenie dla sportowców – kofeina może zostać wykryta w mieszkach włosowych, gdyż wnika we włosy od nasady. Mimo, że kofeina została usunięta z listy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w 2004 roku, nadal pozostaje monitorowana przez WADA oraz inne organizacje sportowe.

    Niemiecki producent szamponu Dr Kurt Wolff GMBH & Co. ostrzega sportowców, dodając: „specjalnie podkreślamy dużą dawkę kofeiny, aby sportowcy później nie mieli zastrzeżeń”.

 

    W badaniach naukowych nad szampon kofeinowy Alpecin wykazano, że oparta na kofeinie formuła zawierająca cynk, niacynę, mentol oraz witaminy E i A znacząco spowalnia wypadanie włosów związane z łysieniem dziedzicznym, przeciwdziałając szkodliwemu wpływowi testosteronu na nasadę włosów.

 

Dodatkowych informacji udziela Agencja Event Public Relations.

Marcin Kolmus: + tel. 022 894 58 10, kom.: +48 601 661 668; e-mail: marcin@eventpr.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EventPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »