Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kolejna edycja Kongresu NFIC już w grudniu!

Kolejna edycja Kongresu NFIC już w grudniu!
Zobacz więcej zdjęć »
Tegoroczna jubileuszowa 20. edycja prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019 wraz z II Kongresem Pacjentów Kardiologicznych odbędą się 11-13 grudnia w Krakowie. Uczestnicy obu wydarzeń zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie kardiologii

interwencyjnej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguJak co roku, najwięksi i najlepsi specjaliści kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, angiologii, a także radiologii zabiegowej spotkają się podczas Kongresu NFIC 2019. To jedno z największych spotkań kardiologów inwazyjnych w Europie. Obrady naukowe będą toczyć się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1 dzień), a następnie w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICE Kraków (2 dni).

W trakcie konferencji podsumowany zostanie rok 2019, w szczególności najnowsze i najważniejsze osiągniecia technologiczne oraz wyniki badań klinicznych w zakresie kardiologii inwazyjnej, ale także zostaną zaprezentowane nowe możliwości i wyzwania, jakie stoją przed kardiologią zabiegową w roku 2020. Szczegółowo omówione zostaną kompleksowe zabiegi w zakresie tętnic wieńcowych oraz dalsze perspektywy rozwoju małoinwazyjnych zabiegów naprawczych wad zastawkowych serca. Mechaniczne wspomaganie serca staje się standardem leczenia zaawansowanej jego niewydolności.

W warsztatach NFIC będą uczestniczyć lekarze, pielęgniarki, technicy oraz przedstawiciele przemysłu medycznego z całego świata. Jest to również świetna okazja dla specjalistów branży, którzy chcą zaprezentować środowisku medycznemu innowacyjne rozwiązania w dziedzinie kardiologii.

 Rozwój medycyny jest dla nas priorytetem. Uaktualnianie dotychczasowej wiedzy, nowe rozwiązania medyczne, technologiczne, w tym także wirtualna rzeczywistość, pozwalają udoskonalać leczenie kardiologiczne pacjentów. Działamy międzynarodowo, gdyż wierzymy, że tylko wspólnymi siłami uda się osiągnąć więcej  – mówi prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, dyrektor warsztatów NFIC i prezydent-elekt Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. – Kongres NFIC jest ważny i z całą pewnością potrzebny, aby specjaliści zebrani w jednym miejscu mogli podjąć się dyskusji i wypracować razem jeszcze skuteczniejsze metody leczenia, w asyście organizacji, które zajmują się nową technologią. Dzięki temu można wprowadzić innowacyjne rozwiązania w kardiologii i kardiochirurgii, których tak bardzo potrzebuje polska medycyna – dodaje.

Program wydarzenia podzielony został na trzy dni. Pierwszego dnia, 11 grudnia, zaplanowane jest m.in. IV Małopolskie Sympozjum diagnostyki i interwencyjnego leczenia chorób serca oraz naczyń, Warsztaty Instytutu Kardiologii UJ Collegium Medicum, Warsztaty Echokardiograficzne oraz sesja konkursowa dla studentów medycyny. Wszystko to odbędzie się w Auditorium Maximum UJ w Krakowie. Natomiast podczas kolejnych dni, tj. 12 i 13 grudnia, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, odbędą się m.in. specjalistyczne sympozja podzielone na różne segmenty tematyczne, a także II Kongres Pacjentów Kardiologicznych, który poruszy zagadnienie: „Prewencja: Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Jak każdego roku wybitni kardiolodzy z Polski i zagranicy otrzymają prestiżowy medal NFIC Achievement Award. Podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia laureatami zostali Prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior oraz Prof. Gary S. Mintz z USA.

Rejestracja na NFIC 2019 możliwa jest poprzez stronę internetową https://nfic.pl/, gdzie również dostępnych jest więcej informacji na temat wydarzenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »