Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Kolejne pięć szkół zmieni swoje toalety we „Wzorowe Łazienki”

Kolejne pięć szkół zmieni swoje toalety we „Wzorowe Łazienki”
Zobacz więcej zdjęć »
„Wzorowa Łazienka” to akcja, której celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych. Właśnie poznaliśmy laureatów części jesiennej programu. Kolejne 5 szkół dostało szansę na zmianę stanu swoich łazienek.

Zadaniem programu edukacyjnego „Wzorowa Łazienka” jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych wśród uczniów oraz zapewnienie zwycięskiej szkole przyjaznej, funkcjonalnej i czystej łazienki. W towarzyszącym akcji konkursie nagrodą główną jest bowiem remont szkolnej toalety o wartości 30 000 złotych. W zakończonej właśnie jesiennej części programu przyznano także cztery nagrody drugiego stopnia – po 5 000 zł na sfinansowanie odświeżenia łazienek, a aż 100 kolejnym szkołom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych łazienkach.


Potrzeba zmiany


Program „Wzorowa Łazienka” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem szkół, a uczestniczące w nim placówki podejmują szereg aktywności o charakterze edukacyjnym, dzięki czemu zdobywają punkty w rankingu, ubiegając się o nagrodę główną. W czasie trwania części jesiennej – w okresie od września do końca listopada br. – łączna liczba punktów zebranych przez uczestniczące w akcji szkoły przekroczyła
2 miliony! Nowością w tej edycji była możliwość zdobywania punktów w aplikacji, która poprzez zabawę, popularyzowała wśród uczniów wiedzę na temat higieny.
Duże zaangażowanie szkół potwierdza, jak wielu placówkom wciąż potrzebna jest pomoc w zakresie zapewnienia uczniom właściwych warunków sanitarnych.


Nowe łazienki w pięciu kolejnych szkołach


Wyniki jesiennej części 5. edycji programu zostały oficjalnie ogłoszone na stronie www.wzorowalazienka.pl. Nagrodę główną – remont szkolnej toalety o wartości 30 000 zł - wygrała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach (województwo wielkopolskie).

Laureatami nagród II stopnia, którym przyznano 5 000 zł na odświeżenie szkolnych łazienek, zostały szkoły:
1. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej (woj. śląskie)
2. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ze Szczecina
3. Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 102 dla Uczniów z Autyzmem z Wrocławia
4. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli (województwo wielkopolskie).

– „Wzorowa Łazienka” to program łączący edukację w zakresie higieny wśród uczniów szkół podstawowych z misją marki Domestos, którą jest zapewnianie dostępu do czystych i bezpiecznych toalet. Z badania*, które przeprowadziliśmy na potrzeby akcji, wynika bowiem, że stan toalet w polskich szkołach wciąż wymaga poprawy. Aż 40% badanych rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych przyznało, że ich dzieci skarżyły się na niedogodności związane z korzystaniem ze szkolnej toalety. „Wzorowa Łazienka” ma pomóc zmienić tę sytuację. Nasze działania i zaangażowanie szkół w konkurs przekładają się na konkretne efekty w postaci remontów i odświeżeń łazienek. Dzięki temu coraz więcej uczniów może korzystać z nowych, czystych i funkcjonalnych toalet – mówi  Dominika Szenrok, przedstawiciel marki Domestos, inicjatora programu „Wzorowa Łazienka”.

Patronat nad programem „Wzorowa Łazienka” objęło Polskie Towarzystwo Higieniczne.

* „Ocena stanu szkolnych toalet”. Badanie ilościowe zrealizowane wśród rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych z klas 1-7, CEM, marzec 2018, n=253, cała PolskaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Margaret w Empik Zakopane, 24.06, g.18
Zwyciężczyni MasterChef Junior w Empiku Bonarce, 24.06.2019, g.18:00
Za 1 dzień:
Marcin Meller w Empik Echo Kielce, 25.06.19, g.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »