Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Kolejne stracie Mistrzów Łamigłówek

Kolejne stracie Mistrzów Łamigłówek
Zobacz więcej zdjęć »
16 listopada w Krakowie 150 młodych matematycznych talentów z południowej Polski zmierzy się w IV Małopolskich Mistrzostwach w Łamigłówkach Logicznych.

Podczas mistrzostw gimnazjaliści rywalizować będą w czteroosobowych zespołach. Teamy tworzyć będą przedstawiciele różnych klas, co pozwoli na wyrównanie poziomu. Uczniowie sprawdzą swoje umiejętności, rozwiązując w czasie 90 minut pięć skomplikowanych zadań logicznych, do których rozwikłania potrzebny im będzie otwarty umysł i konsekwencja w działaniu.

 

Jednym z pierwszych zawodowych twórców łamigłówek był Amerykanin - Samuel Loyd. Do tej pory jest on uznawany za niekwestionowanego mistrza zagadek. Stworzył ponad 5 tysięcy zadań geometrycznych, logicznych, słownych i matematycznych.  Od kilkunastu lat w Stanach Zjednoczonych rozgrywane są mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek. Także w Polsce tego typy konkursy cieszą się coraz to większym zainteresowaniem.

 

Głowę łamali sobie już starożytni, a teraz zagadki logiczne stosowane są m.in. podczas rekrutacji pracowników. Z Królową Nauk spotykamy się tak naprawdę na co dzień, często nie wiedząc nawet, że mamy z nią do czynienia – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. – Tego typu konkursy pomagają odkrywać matematykę zupełnie z innej strony i pokazywać, jaka może być ciekawa. Młodych talentów matematycznych mamy w Polsce coraz więcej, o czym świadczy chociażby liczba osób zgłaszających się do konkursu.

 

O tym, jak matematykę można uczynić swoją pasją opowie Jan Mrozowski – mistrz Świata SUDOKU, który poprowadzi wykład dla uczestników konkursu i ich nauczycieli. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m. in. kalkulatory naukowe Casio. Mistrzostwa organizuje Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, przy współpracy z nauczycielami Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mwym

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »