Motoryzacja » Samochody

Kolejny model BMW z oświetleniem laserowym

Oświetlenie laserowe to pionierska technologia firmy OSRAM, od niedawna wykorzystywana w reflektorach samochodowych. BMW 7 to kolejny po BMW i8 model z monachijskiej fabryki, wyposażony w to nowatorskie rozwiązanie.

Dostawca oświetlenia dla samochodów BMW i8, firma OSRAM, bardzo mocno rozwija technologię laserową do reflektorów. Lampy w tej wersji są oferowane w seryjnie produkowanych autach od czerwca 2014 roku, kiedy to lasery zadebiutowały na światowym rynku oświetlenia samochodowego. Obecnie te same moduły marki OSRAM, wyposażone w trzy dużej mocy diody, są także montowane w nowych flagowych limuzynach BMW serii 7. Nowe źródła światła są produkowane przez dział OptoSemiconductors firmy OSRAM.

 

Udało nam się rozwinąć nową technologię w takim stopniu, abyśmy mogli bez żadnych problemów wprowadzić ją do samochodu produkowanego seryjnie – mówi Hans-Joachim Schwabe, dyrektor Specialty Lighting w OSRAM. To ważny moment dla naszej firmy, w którym możemy pokazać nasze kompetencje w zakresie systemów oświetleniowych i podkreśla wysoką pozycję OSRAM w zastosowaniach technologii laserowej i rozwiązań LEDowych w oświetleniu motoryzacyjnym.

 

Światło laserowe to kolejny etap rozwoju oświetlenia samochodowego. Dzięki wysokiej luminancji (jaskrawości), znacznie wyższej niż we wszystkich innych źródłach światła dostępnych na rynku, nowatorska technologia laserowa umożliwia wytwarzanie reflektorów o zdecydowanie mniejszych rozmiarach niż obecnie. Nowe rozwiązanie pozwala producentom wyróżnić swoje pojazdy poprzez nadanie przednim światłom charakterystycznego wyglądu i wzmocnienie rozpoznawalności marki. Jednocześnie moduły laserowe, które są montowane w reflektorach głównych do świateł drogowych, oferują największy zasięg wiązki (aż do 600 metrów) w porównaniu z innymi rozwiązaniami obecnie dostępnymi na rynku. Zapewnia to lepszą widoczność, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Połączenie eleganckiego wyglądu i funkcjonalności oznacza, że technologia laserowa ma olbrzymie możliwości, podobnie jak systemy oparte na LED.

 

Foto: BMW AGRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komunikado PR
http://komunikado.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »