Dom » Architektura

Kolekcja Modernizm z podwójną nagrodą w konkursie Dobry Wzór 2020

Poznaliśmy laureatów 27. edycji konkursu Dobry Wzór 2020. Kolekcja Modernizm Ceramiki Paradyż zaprojektowana przez Maję Ganszyniec zdobyła aż dwie prestiżowe nagrody. Tytuł Dobry Wzór 2020 w kategorii „Sfera publiczna” oraz nagrodę specjalną Dobry Wzór dla Kultury.

Dobry Wzór to najstarszy, niezależny i najbardziej wiarygodny polski konkurs z dziedziny wzornictwa przemysłowego. Typowanie produktów odbywa się na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy Instytutu Wzornictw Przemysłowego, ich znajomości projektowania, rynku i trendów. Do tegorocznej edycji zgłoszono 179 produktów i usług, z których 114 trafiło do ścisłego finału. Podczas gali ogłoszenia wyników online poinformowano o przyznaniu 29 statuetek w 9 konkursowych kategoriach oraz 5 nagród specjalnych: Wzór Roku, Produkt Roku, Wzór Roku dla Kultury, Designer Roku i Wzór Roku dla Integracji.


Modernizm Ceramiki Paradyż triumfował dwukrotnie i był jedynym nagrodzonym produktem wśród płytek ceramicznych. Kolekcja otrzymała Nagrodę Specjalną „Wzór Roku dla Kultury", która została przyznana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kultowe płytki zdobyły też prestiżowy tytuł „Dobry Wzór 2020" w kategorii Sfera Publiczna. W uzasadnieniu swojego wyboru Jury podkreśliło, że „przywrócenie do produkcji po latach ikonicznych, modernistycznych gorsecików ceramicznych przyczynia się do utrwalenia tradycji polskiego designu". Doceniono również dostosowanie płytek do wymogów i trendów współczesnych aranżacji wnętrz poprzez dodanie nowych kształtów i formatów oraz kilku wariantów kolorystycznych.

Modernizm to połączenie tradycji i innowacji, którego elementem przewodnim są ikoniczne gorseciki. Zaprojektowana przez Maję Ganszyniec kolekcja przyciąga wzrok różnorodnymi wzorami, formatami i kolorami, oferując swobodę aranżacji. Płytki z tej serii zostały docenione także na międzynarodowej arenie, zdobywając prestiżową nagrodę Bronze A' Design Award. Ponadto były polskim kandydatem do EDIDA (ELLE Decoration International Design Awards), a także otrzymały nagrodę must have w jednym z najbardziej prestiżowych plebiscytów w dziedzinie designu w Polsce.

- Kolekcja Modernizm jest wyjątkowa, co potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez profesjonalistów nie tylko w Polsce, ale i na międzynarodowej arenie. Jej niezwykła forma, estetyka i funkcjonalność sprawiają, że cieszy się niesłabnącą popularnością wśród architektów, projektantów, inwestorów jak i klientów finalnych, doskonale wpisując się w aranżacje dzisiejszych wnętrz. To nasz hołd dla polskiej przedwojennej architektury i wzornictwa - podsumował Michał Drożdż, członek zarządu, dyrektor ds. designu i strategii marketingowej w Ceramice Paradyż.

Kolekcję Modernizm zobaczyć można na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 29 listopada 2020 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Czynna jest od wtorku do niedzieli, ze względu jednak na ograniczenia związane z pandemią, wystawę może zwiedzać równocześnie nie więcej niż 30 osób. Wstęp wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ceramika Paradyż
http://paradyz.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »