Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

„Koloratorium” wspiera edukację młodych odkrywców. Ruszyła nowa odsłona programu społecznego Śnieżki

„Koloratorium” wspiera edukację młodych odkrywców. Ruszyła nowa odsłona programu społecznego Śnieżki
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki programowi „Koloratorium” Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, już w 14 szkołach podstawowych z całej Polski działają nowoczesne biologiczno-chemiczne. W ramach nowej edycji akcji, która ruszyła 6 grudnia 2019 roku, o kolorowe laboratoria i wiele innych nagród mogą powalczyć kolejne szkoły.


W ramach „Koloratorium”, autorskiego programu społecznego FFiL Śnieżka SA, młodzi odkrywcy mogą rozwijać swój potencjał intelektualny, angażując się w różnorodne, ciekawe aktywności związane z naukami przyrodniczymi. Dla szkół i nauczycieli włączenie się w projekt to natomiast doskonała okazja do podniesienia jakości lekcji chemii i biologii oraz wzmocnienia walorów dydaktycznych placówek.

W najnowszej odsłonie „Koloratorium”, utrzymanej w detektywistycznym klimacie, na uczestników czekają inspirujące zadania i atrakcyjne nagrody. Zasady udziału w akcji są bardzo proste. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie szkoły do 31 stycznia 2020 roku, poprzez specjalny formularz na stronie: https://koloratorium.pl – im wcześniej, tym lepiej. W programie mogą brać udział zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły podstawowe z miejscowości do 20 tys. mieszkańców z całej Polski. W dalszym etapie liczy się kreatywność i zaangażowanie uczniów w realizację zadań indywidualnych i grupowych. Przyda się tu detektywistyczne zacięcie, gdyż młodzi odkrywcy, korzystając z wiedzy z zakresu chemii oraz biologii będą rozwiązywać z zagadki i tajemnice, niczym Sherlock Holmes. Nauczyciele mogą zaś prowadzić pasjonujące lekcje z eksperymentami, bazując na materiałach z „Koloratorium”, przygotowanych przy wsparciu merytorycznym dr hab. Aleksandry Ziembińskiej-Buczyńskiej, pracownika naukowego Katedry Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej, współgospodarza programu "Wynalazcy przyszłości" w Canal+ Discovery.

Każda aktywność przekłada się na punkty. Są one także walutą w sklepie internetowym „Koloratorium”, a więc można je wymieniać na atrakcyjne nagrody. Przesądzają również o kwalifikacji placówki do rundy finałowej – dostanie się tam 30 szkół z największą liczbą punktów. Uczestnicy finału staną przed zadaniem nagrania krótkiego filmu, którego tematem będzie wprowadzenie do gry planszowej „Śladami pierwiastków tajemnicy”, dostępnej na stronie internetowej programu.

W „Koloratorium” do wygrania jest profesjonalne wyposażenie aż 10 pracowni biologiczno-chemicznych, wraz z umeblowaniem i produktami Śnieżki na remont sali, warto zatem zaangażować w projekt całą szkolną społeczność. Uczniowie mogą ponadto wziąć udział w konkursie indywidualnym i zdobywać dla siebie nagrody. – Z sukcesem zrealizowaliśmy już dwie edycje „Koloratorium”. Pierwsza z nich, pilotażowa odbyła się na terenie województwa podkarpackiego, dzięki czemu w trzech szkołach powstały mini laboratoria Śnieżki. Druga, ogólnopolska odsłona to ponad 100 zaangażowanych szkół i 11 kolorowych sal do nauki chemii i biologii. Najnowsze „Koloratorium” to dla uczestników jeszcze bardziej inspirujące zadania i możliwość wcielenia się w rolę detektywów. Do zdobycia są nowoczesne pracownie oraz wiele innych nagród o łącznej wartości 250 000 zł, m.in. mikroskop z kamerą cyfrową, projektor oraz tablice i programy multimedialne – mówi Dominika Kurzawa, Specjalista ds. Komunikacji z FFiL Śnieżka SA.

Ogłoszenie wyników „Koloratorium” zaplanowane jest na początek czerwca 2020 roku – przed nami zatem pół roku niesamowitej zabawy połączonej z nauką. Do realizacji akcji FFiL Śnieżka SA wykorzystała swoje bogate doświadczenie w dziedzinie chemii i programów społecznych, a więc z pewnością będzie to bardzo kreatywny czas dla uczniów szkół podstawowych oraz ich pedagogów.

Zapraszamy do wspólnej gry i śledzenia działań „Koloratorium”! Szczegółowe informacje oraz panel rejestracyjny dostępne są na stronie: https://koloratorium.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

michal.tomaszewski@aveex.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »