Rozrywka i wypoczynek » Sport

Kolorowa wystawa już za nami!

Kolorowa wystawa już za nami!
Zobacz więcej zdjęć »
W weekend 14-15 września, w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, odbyła się pokonkursowa wystawa prac plastycznych połączona z głosowaniem.

Kolorowa ekspozycja, przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, prezentowała 10 dzieł, które pomimo, że nie zwyciężyły w czerwcowym głosowaniu internautów, zyskały kolejną szansę na barwne nagrody od Śnieżki. Każdy ze zwiedzających wystawę mógł oddać swój głos na wybraną pracę!

Przed otwarciem wystawy, w Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki, odbyło się krótkie spotkanie prasowe poświęcone konkursowi „Kolorowe Boiska…”. Gościem Specjalnym wydarzenia była Joanna Jabłczyńska, która już po raz drugi wsparła akcję i dokonała symbolicznego otwarcia wystawy - Z rozmów z dziećmi, ich nauczycielami i rodzicami wiem, jak wiele wysiłku i zaangażowania włożyli mali autorzy i ich opiekunowie, byśmy dzisiaj mogli podziwiać te pełne kolorów prace plastyczne - powiedziała Joanna Jabłczyńska - Z zaprezentowanych na wystawie dzieł bije radość i pozytywna energia, każda z prac jest naprawdę wyjątkowa i urzeka swoją pomysłowością - dodała aktorka.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi i otwarciu ekspozycji, każdy ze zwiedzających mógł dokładnie zapoznać się z zaprezentowanymi przed Pałacem Kultury i Nauki dziełami i oddać swój głos na jedną, najlepszą jego zdaniem pracę. Do oglądania wystawy i głosowania zachęcały przechodniów ubrane w sportowe stroje hostessy, rozdające dzieciom kolorowe balony.

Po dwóch emocjonujących dniach wszystkie głosy zostały podliczone – zwyciężyła praca przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym z Zespołu Szkół w Drohojewie (woj. podkarpackie), która zdobyła 258 głosów. Drugie miejsce zajęło dzieło autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) – 196 głosów. Trzecie miejsce również zdobyła placówka z woj. warmińsko-mazurskiego, Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym - 192 głosy. Wszystkie trzy szkoły otrzymają materiały na remont, ufundowane przez FFiL Śnieżka SA.

- Autorom wszystkich zaprezentowanych podczas wystawy prac plastycznych należą się duże słowa uznania. W akcji „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga" nie ma przegranych. Myślę, że dzięki ekspozycji  w tak prestiżowym miejscu w pełni została nagrodzona praca i wysiłek dzieci przygotowujących kolorowe dzieła – podsumowała Aleksandra Małozięć, reprezentantka FFiL Śnieżka SA.

Na spotkaniu, oprócz przedstawicieli mediów i reprezentantów FFiL Śnieżka SA - organizatora  programu „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, nie mogło zabraknąć uczniów ze Szkoły Podstawowej w Perłach w woj. warmińsko-mazurskim. Zdobyła ona główną nagrodę VII edycji akcji - wielofunkcyjne boisko sportowe. Małym reprezentantom szkoły towarzyszyła Pani Marzena Mokrzecka, dyrektor placówki - Kiedy dowiedzieliśmy się o tym, że nasza szkoła zwyciężyła w tegorocznej odsłonie akcji nie mogliśmy w to uwierzyć. Nasze zaskoczenie szybko przerodziło się jednak w olbrzymią radość. Akcja „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga" niesie wiele pozytywnych emocji, które udzieliły się całej miejscowości - powiedziała Pani Marzena Mokrzecka. Uroczyste otwarcie nowego boiska w Perłach odbędzie się już niebawem - 30 września.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom, których prace zostały zaprezentowane podczas wystawy!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen Public Relations
http://redpen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »