Firma » Biura

Kolorowe metody nauki ze STABILO

Kolorowe metody nauki ze STABILO
Zobacz więcej zdjęć »
Koniec wakacji, powrót do szkoły i szkolnych stresów – klasówki, testy, zadania domowe i mnóstwo, mnóstwo nauki pamięciowej. Jak sobie z tym poradzić? To pytanie rodzice stawiają sobie równie często, jak uczniowie.

Jak to zwykle w życiu bywa - rzecz polega nie na tym, żeby pracować dłużej czy ciężej, ale mądrzej! Jak zatem rodzice mogą pomóc swoim pociechom w znalezieniu najefektywniejszych metod nauki? W jakie pomoce powinni wyposażyć młodych studentów? Jak zmniejszyć stres nieustannie towarzyszący pamięciowemu przyswajaniu ogromnych partii materiału? Jednym słowem co zrobić, aby uczeń mógł szybciej przyswoić materiał oraz zapamiętać go na dłużej?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Istnieje kilka zasad, które mu w tym pomogą:

  • Notatki należy robić samodzielnie, gdyż wiedza przetworzona pozostaje w głowie dłużej niż ta, którą się tylko przeczyta.
  • Robiąc notatki należy używać kolorów - można podkreślić, zakreślić lub napisać kolorową czcionką najważniejsze informacje. Uczeń powinien wybrać kolor, który najbardziej lubi, dzięki temu nabierze do notatek osobistego stosunku i szybciej je zapamięta.
  • Notatki można ozdabiać wykonując własnoręcznie kolorowe rysunki, ilustracje, grafy. Dzięki temu angażuje się obie półkule mózgu - lewą, która odpowiada za logiczne rozumienie i prawą, w której zachodzą procesy związane z wyobraźnią.
  • Należy dokonywać podziału całości materiału na mniejsze części, wprowadzając kategoryzację treści, wprowadzając osobiste dopiski i komentarze za pomocą odmiennych kolorów.
  • Przy robieniu notatek można zastosować jedną z nielinearnych metod notowania z wykorzystaniem kolorów, takich jak: mapy myśli, metoda Cornella, metoda Outline.

Według dr Hanny Bednarek z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego prowadzącej badania we współpracy z marką STABILO, przestrzeganie tych kilku zasad sprawia, że można polepszyć swoje możliwości zapamiętywania nawet o 50%.  Łatwiejsze przyswajanie materiału do nauczenia sprawi, że czas nauki nie będzie wiązał się ze stresem.

Kolory mają duży wpływ na poziom zapamiętywania, dlatego podczas uczenia się warto je wykorzystywać. W czasie nauki idealnie sprawdzą się kolorowe cienkopisy STABILO point 88 - w pomarańczowej obudowie o oryginalnym, sześciokątnym kształcie i białych krawędziach. Niewątpliwą zaletą cienkopisu jest doskonałej jakości tusz na bazie wody, a także wentylowana skuwka oraz pokryta metalem końcówka, zapewniająca długi czas użytkowania.  Bogactwo kolorów STABILO point 88 sprawi, że dla każdego ucznia nauka będzie przyjemnością.

Więcej informacji na www.stabilo.pl

Sugerowane ceny detaliczne:

Cienkopis STABILO point 88, plastikowe etui 10 szt. (8810) - 29 zł

Cienkopis STABILO point 88, plastikowy piórnik COLOR PARADE zawierający 20 szt. (8820-03) - 60 zł

Cienkopis STABILO point 88, plastikowe etui zawierające 25 szt. (8825-1) - 70 zł

Cienkopis STABILO point 88, piórnik nylonowy  rollerset zawierający 25 szt. (8825-021) - 75 zł

Cienkopis STABILO point 88 mini, plastikowe etui  zawierające 8 szt. (688/08-1) - 23 zł

Cienkopis STABILO point 88 mini, plastikowe etui  zawierające 12 szt. (688/12-1) - 34 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »