Dom » Wnętrza

Komfort w zgodzie z trendami

Komfort w zgodzie z trendami
Zobacz więcej zdjęć »
W 2019 roku we wnętrzach będzie rządzić wygoda. Pod jednym warunkiem - musi być szykowna, elegancka, a może nawet luksusowa. Nie ma mowy o kompromisach, szczególnie gdy w grę wchodzi sofa - miejsce odpoczynku, błogiego lenistwa i czasu z najbliższymi.

Na sofach i kanapach spędzamy czas po pracy, oglądając filmy, czytając książki, leniąc się solo i w towarzystwie. Możemy na nich siedzieć i leżeć, opierać się wygodnie i zapadać w poduszki. Zgodnie z aktualnymi tendencjami, domowe sofy mają być super wygodne. To jednak nie koniec – komfort, zagwarantowany odpowiednią konstrukcją i wypełnieniem, musi znaleźć swoje odzwierciedlenie również w formie mebla. Widać to na przykładzie sofy Onyx belgijsko – polskiej marki Olta, dostępnej w Olta Concept Store. Klimat nieformalnego wypoczynku podkreślają poduszki i poduchy – duże i płaskie, na których siedzimy, oparciowe, wypełnione gęsimi piórami oraz mniejsze, luźno ułożone na sofie. Głębokie siedzisko (107 cm) nie służy sztywno wyprostowanej pozycji – od razu zaprasza do przyjęcia wygodniejszej. Nie ma mowy o wysokich zagłówkach, bo zbytnio kojarzą się z ergonomią samochodowego fotela, który narzuca nam jedyne słuszne ułożenie ciała.

Wygodnie, ale i szykownie

Komfort i błogie lenistwo nie mogą się jednak kojarzyć z bałaganem, bo aktualne trendy wymagają elegancji. Ramą dla wygodnego siedziska i oparć sofy Onyx jest zewnętrzna, stalowa, malowana konstrukcja (dostępna w czterech wersjach kolorystycznych). Delikatne, proste profile porządkują formę mebla i dodają jej lekkości; podparta tylko w kilku widocznych punktach sofa wygląda tak, jakby lewitowała nad podłogą. Ten kontrast pomiędzy miękką, zapraszającą do wypoczynku formą a minimalistyczną konstrukcją ramy sprawia, że design sofy zyskuje idealną równowagę.

Minimalizm w wersji maksymalnej

We wnętrzach ścierają się dziś dwie przeciwstawne tendencje. Z jednej strony sofy i fotele stają się nieduże, a formą nawiązują do kompaktowych form z lat 60. i 70., projektowanych z myślą o niewielkich przestrzeniach. Z drugiej strony mamy do czynienia z ogromnymi meblami wypoczynkowymi, sofami szerokimi nawet na trzy, cztery metry i o zwiększonej głębokości siedziska, czego przykładem jest m.in. Onyx. Takie rozbudowane kanapy oparte są na systemach modułowych.

Sofa „szyta na miarę”

Modułowe sofy są modne – bezdyskusyjnie i od wielu lat, co wynika również z tego, że są po prostu bardzo funkcjonalne. Pozwalają stworzyć taką kombinację elementów, która będzie idealna pod kątem naszych potrzeb, estetycznych upodobań, a także wielkości i kształtu pomieszczenia. Modułowość idealnie wpisuje się w nurt wzornictwa stawiającego na komfort. To dzięki składającej się z modułów konstrukcji możemy dodać do sofy wygodny szezlong, uwzględnić podłokietniki lub z nich zrezygnować, dostawić puf i zaplanować narożnik. Warto też wspomnieć, że moduły sofy Onyx pozwalają na wyjątkowo precyzyjne (z dokładnością nawet do 10 cm) dopasowanie mebla do wielkości pomieszczenia – dzięki bardzo dużej liczbie zróżnicowanych pod względem wielkości modułów. W praktyce oznacza to rozwiązanie „szyte na miarę”.

Naturalnie i ekologicznie

Jednym z najważniejszych nurtów w designie jest nacisk na naturalność i ekologię – i nie inaczej będzie w 2019 roku. Przejawia się to zarówno w dobrze materiałów, jak i w stylizacji. Sofa Onyx ma wewnętrzną konstrukcję wykonaną z naturalnych materiałów, drewna sosnowego i sklejki. Pokrycie – dostępne w wielu wariantach i kolorach – może być wykonane z naturalnych tkanin w kolorach ziemi: od szarości, przez stonowane beże, zielenie i brązy.

Onyx na targach w Kolonii

Sofa Onyx to kontynuacja i rozwinięcie wcześniejszych kolekcji marki Olta - Elixir, Mystic i Topaz. Ma nieco bardziej zwartą bryłę i wyrazistą w charakterze ramę. Sprawia wrażenie mocniej stojącej na ziemi w porównaniu z lżejszymi, awangardowymi sofami z wcześniejszych kolekcji. Sofa Onyx jest piękna i wygodna – dzięki starannie przemyślanej formie i wypełnieniu, na które składają się wysokoelastyczne pianki poliuretanowe o zróżnicowanych gęstościach, pióra gęsie i puch silikonowy. Jej projektantom udało się połączyć zalety użytkowe z ciekawą, zarazem prostą i finezyjną formą, która wpisuje się w aktualne trendy, ale jednocześnie jest ponadczasowa. Swoją inaugurację Onyx będzie miał na stoisku Olta na targach IMM w Kolonii, które odbędą się w dniach 14-20 stycznia 2019 r. Targi te to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży wyposażenia wnętrz, gromadzące setki światowych marek i producentów. To tutaj można podpatrywać i odkrywać trendy, szukać inspiracji i znaleźć rzeczy najwyższej jakości.

 

Więcej informacji o kolekcjach i ofercie Olta Concept Store dostępnych jest
na:
www.oltaconceptstore.eu.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika Utnik-Strugała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »