Dom » Budownictwo

Komfortowo przez cały rok z szybami Pilkington Suncool™

Komfortowo przez cały rok z szybami Pilkington Suncool™
Zobacz więcej zdjęć »
Niektóre produkty zmieniamy co sezon – ubrania, buty służą nam w odpowiednich porach roku. Inne, które pozostają z nami na lata, mogą wpływać na poczucie komfortu w naszych domach, nasze zdrowie i wysokość opłacanych przez nas rachunków.

Dlatego zastanawiając się nad remontem mieszkania, czy budową domu warto sięgać po szyby Pilkington Suncool™, odpowiadające naszym potrzebom niezależnie od pory roku i zdecydowanie zmniejszające ilość wykorzystywanej w naszych domach energii.

Upalne lato nierzadko oznacza problemy z nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Szyby w oknach, zwłaszcza dachowych, przepuszczają promieniowanie krótkofalowe, co powoduje nagrzewanie się mieszkań i sprawia, że trudno w nich wytrzymać dłużej niż kilkanaście minut. Z tym problemem można sobie radzić na różne sposoby: inwestując w kosztowne systemy klimatyzacji lub zasłaniając okna w godzinach największego nasłonecznienia. Te rozwiązania na dłuższą metę są jednak albo kosztowne – klimatyzacja pochłania ogromne ilości energii elektrycznej, albo uciążliwe – zaciągnięte zasłony skutecznie odcinają dopływ światła i powodują, że nawet w ciągu dnia trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia.

Odpowiedzią na te problemy może okazać się… szyba. Wielofunkcyjne szyby z grupy Pilkington Suncool™ łączą wysoką przepuszczalność światła z wyjątkowo niską przepuszczalnością energii słonecznej. Dzięki temu skutecznie blokują przenikanie ciepła do wnętrza budynku, a jednocześnie nie ograniczają dostępu światła do pomieszczeń. Oznacza to, że temperatura w naszych mieszkaniach będzie niższa nawet w momentach szczytowych letnich upałów, a my nie musimy inwestować w kosztowne systemy klimatyzacji.

Latem narzekamy na przegrzane pomieszczenia, zaś zimą najchętniej zatrzymalibyśmy ciepło jak najdłużej. Szyby z grupy Pilkington Suncool™ sprawdzą się o każdej porze roku. Szyby te mają właściwości niskoemisyjne, co przekłada się na wyjątkowo dobrą izolacje cieplną, która sprawia, że ciepłe powietrze odbijane jest do wnętrza, a temperatura w pomieszczeniu nie obniża się.

Jesienno-zimowe miesiące oznaczają zwykle mniej światła słonecznego. Nierzadko pomieszczenia, w których przebywamy wymagają doświetlania, a my ponosimy wyższe koszty zużycia energii elektrycznej. Szyby z grupy Pilkington Suncool™ łączą właściwości przeciwsłoneczne i izolacyjne z wysoką przepuszczalnością światła. W praktyce oznacza to, że okna wpuszczają do pomieszczeń relatywnie dużą ilość światła słonecznego, co pozwala ograniczyć zużycie energii.

Pilkington Suncool™ to innowacyjna grupa produktów do stosowania w szybach zespolonych, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Doskonale sprawdzą się w budynkach mieszkalnych, w których priorytetem jest zapewnienie komfortu termicznego i dużej ilości światła słonecznego przez cały rok. Grupa Pilkington Suncool™ obejmuje szeroką gamę produktów o zróżnicowanych parametrach technicznych, dzięki czemu istnieje możliwość idealnego dopasowania produktu do potrzeb klienta. Co więcej, z łatwością można je łączyć z innymi rodzajami szkła, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty pod względem przepuszczalności światła czy komfortu termicznego.

Produkty z grupy Pilkington Suncool™ są dostępne jako szkło odprężone, hartowane, laminowane oraz dźwiękochłonne, a na specjalne życzenie na szkle Pilkington Optiwhite™, zapewniającym jeszcze wyższą przepuszczalność światła słonecznego.


 O firmie:

 

 Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ponad 100 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2019 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,75 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 40% zrealizowano w Europie, 33% w Azji, łącznie z Japonią, 27% w obu Amerykach.

 Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meloman

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »