Dom » Wnętrza

Kominek w domu

Dom jest marzeniem wielu ludzi. Elementem ściśle z nim związanym jest kominek. Czyli urządzenie, które będzie dostarczało naszemu domu odpowiednią ilość ogrzewania. Elegancki i innowacyjny kominek może również stanowić element dekoracyjny naszego salonu.

Ludzie najczęściej decydują się na rozmieszczenie kominka w pokoju dziennym. Salon to odpowiednie miejsce przeznaczone dla rodziny i gości. Kominek bardzo uatrakcyjni tę przestrzeń i nada jej niepowtarzalny i niesamowity efekt. Przed dokonaniem zakupu kominka warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Czy będzie on stanowił jedyne źródło ogrzewania dla domu? Czy też będzie stanowił głównie funkcję dekoracyjną i reprezentatywną. Odpowiedź na te pytania pozwoli nam wybrać coś odpowiedniego dla nas.


Jednak, aby dobrać kominek ściśle odpowiadający naszym potrzebom trzeba przemyśleć kilka parametrów np. policzyć zapotrzebowanie naszego budynku na ciepło do ogrzewania. Owo zapotrzebowanie zależy m.in. od współczynnika przenikania ciepła przegród zewnętrznych budynku. Dokonując wyboru dotyczącego wkłady kominkowe dotyczącej konkretnej mocy urządzenia musimy wiedzieć czy będzie on jedynym źródłem cierpła dla budynku lub pomieszczenia, czy będzie tylko wspomagał inny system ogrzewania. Istotną kwestią przy wyborze kominka jest też średnie zużycie drewna podczas palenia. Z punktu widzenia wygody użytkowania jednorazowy załadunek drewna powinien wystarczyć na minimum 10 godz. Wkłady kominkowe to idealne rozwiązanie dla tradycjonalistów.


Bardzo istotną zaletą wkładów i kaset kominkowych jest możliwość wykorzystania tych urządzeń do ogrzewania pomieszczeń poprzez instalację rozprowadzającą ciepłe powietrze. Bardzo często kominek jest centralnym miejscem w domu. To tutaj spotyka się rodzina.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tbcabc

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2016-10-02 15:31:09

    Sam kominek to nie wszystko, nie zapominajmy też o stojakach na drewno kominkowe - według mnie dobrze prezentują się te od www.galmetbis.pl.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »