Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Kompleksowa Visia twojej skóry

Kompleksowa Visia twojej skóry
Zobacz więcej zdjęć »
Używasz dobrych kremów, chodzisz do kosmetyczki, wysypiasz się, a wygląd twojej cery nadal nie zachwyca? Nawet najlepsze metody mogą okazać się nieskuteczne, jeśli nie zostaną indywidualnie dobrane do potrzeb skóry. Przed leczeniem warto poddać się badaniu Visia, które pokazuje jej prawdziwy stan.

Upływ czasu, promienie UV, palenie papierosów, niedobory snu, przypadkowe zabiegi, a także czynniki genetyczne – to tylko najważniejsze czynniki, które mają destruktywny wpływ na skórę. W rezultacie  często wygląda ona na starszą niż w rzeczywistości. Aby jej pomóc, najpierw trzeba ją poznać. Na szczęście dzisiejsza dermatologia to umożliwia.

 

Poznaj swoją skórę

- Każdy pacjent jest inny, dlatego tak ważna jest szczegółowa diagnoza i indywidualne leczenie. Bardzo dobrym źródłem informacji jest komputerowa analiza skóry za pomocą urządzenia Visia. Badanie daje obiektywną ocenę opartą na wartościach liczbowych. Wynik pokazuje niewidoczne dla oka oznaki starzenia oraz umożliwia zaplanowanie spersonalizowanego leczenia – mówi dr n. med. Karolina Kopeć-Pyciarz, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w DermaMed we Wrocławiu.

Na czym polega badanie? Lekarz skanuje skórę twarzy od linii włosów do podbródka, co pozwala uzyskać najważniejsze informacje na temat jej stanu. Technologia pozwala sprawdzić nie tylko uszkodzenia słoneczne, ale również szczegółową strukturę skóry, jej pigmentację, rozmiar porów, obecność porfiryn (śladów bakterii) oraz nasilenie zmarszczek. Dodatkowo specjalny program pozwala ocenić realny wiek skóry i porównać go do innych pacjentów tej samej płci, w tym samym wieku i o tym samym typie skóry. Całość jest bezbolesna i trwa raptem kilka minut.

 

Cenna wiedza

Informacje zdobyte podczas badania pozwalają lekarzowi zaproponować najskuteczniejszy zabieg. Odpowiednio dobrana kuracja pozwoli osiągnąć wygląd optymalny dla kobiety w danym wieku.

- W przypadku uszkodzeń wywołanych promieniowaniem słonecznym specjalista może zaproponować na przykład zabieg FotoFacial, który opóźnia proces przedwczesnego fotostarzenia się skóry, mezoterapię w celu jej nawilżenia i regeneracji lub zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, czyli Regeneris. Dodatkowo badania naukowe udowodniły, że kontrola uszkodzeń skóry spowodowanych promieniowaniem słonecznym ma znaczenie w profilaktyce nowotworowej - mówi dr n. med. Karolina Kopeć-Pyciarz, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w DermaMed we Wrocławiu.

Visia umożliwia również kontrolowanie ryzyka pojawienia się widocznych przebarwień. Dzięki temu możliwe jest wdrożenie odpowiedniej profilaktyki. Dodatkowo technologia mierzy zmarszczki na twarzy, sprawdza gładkość skóry, określa zagrożenie powstania trądziku oraz pokazuje pękające naczynia i rumień.

- Badanie jest cennym narzędziem zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Dzięki niemu dermatolog może skutecznie rozpoznać problem, a następnie poprowadzić leczenie. Z kolei pacjent zyskuje bezcenną wiedzę na temat tego, które zabiegi i kosmetyki są odpowiednia dla jego skóry - mówi dr n. med. Karolina Kopeć-Pyciarz, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w DermaMed we Wrocławiu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »