Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kompletne rozwiązanie NEC dla medycznych zespołów interdyscyplinarnych

Kompletne rozwiązanie NEC dla medycznych zespołów interdyscyplinarnych
Zobacz więcej zdjęć »
Klinika chirurgiczno-ortopedyczna Merian Iselin, jeden z największych prywatnych szpitali w Bazylei w Szwajcarii, jest pierwszą placówką medyczną, która wdrożyła nowoczesne rozwiązanie NEC Display Solutions do pomieszczeń dla zespołów MDT (interdyscyplinarnych).

Rozwiązanie umożliwia dokładniejszą diagnozę, dając profesjonalistom medycznym dostęp i przegląd wszystkich istotnych informacji klinicznych przy formułowaniu zaleceń terapeutycznych. Merian Iselin wykorzystuje to rozwiązanie do poprawy komunikacji z pacjentami i umocnienia swojej pozycji jako wiodącego szpitala.

 

W szpitalu Merian Iselin w 2014 roku przeprowadzono ponad 20.000 badań radiologicznych i stworzono raporty zarówno dla lekarzy zatrudnionych w klinice, jak i tych z zewnątrz. Obrazuje to, że potencjał rozwoju pomieszczeń dla zespołów interdyscyplinarnych jest nieoceniony. Jest to kluczowy element w komunikacji z pacjentami, ponieważ pozwala na efektywne udostępnianie dokładnych informacji.


Elementami kompletnego rozwiązania NEC są m.in.: monitory 84-calowe MultiSync® X841UHD do pomieszczeń konferencyjnych oraz MD322C8 z ekranem 31.5” o rozdzielczości 8 megapikseli, służący jako monitor diagnostyczny. Spełniają one wysokie wymagania sal dla zespołów MDT, zapewniając rozdzielczość 4K UHD, wysoką jakość koloru i wielobitowe przetwarzanie sygnału. Szpital Merian Iselin dysponuje teraz narzędziami zapewniającymi bardziej precyzyjne diagnozy i pozwalającymi na oglądanie obrazu pod różnymi kątami i z różnych odległości, w tym również w dużym zbliżeniu. Ma to kluczowe znaczenie dla pracy interdyscyplinarnych grup diagnostycznych.


Dr med. Thomas Egelhof, główny lekarz wydziału radiologii w szpitalu Merian Iselin komentuje: “Nowoczesna medycyna jest pracą zespołową. Działa to najlepiej wtedy, gdy można ocenić i przedyskutować wyniki badania z innymi lekarzami zaangażowanymi w proces leczenia oraz pacjentami. W tym celu obraz na monitorze musi być precyzyjny i czytelny pod różnymi kątami i z różnych odległości tak, aby można było przeprowadzać najbardziej dogłębne analizy.”

84-calowy monitor NEC X841UHD zapewnia ekran o ponad dwumetrowej przekątnej oraz tryb DICOM do klinicznego przeglądu obrazów rentgenowskich. NEC MD322C8, monitor medyczny jest wykorzystywany jako monitor wejściowy dla radiologów. Zawartość dwóch ekranów można sklonować z dokładnością co do piksela, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez utraty jakichkolwiek danych czy szczegółów wizualnych. Obraz pozostaje stabilny bez względu na natężenie oświetlenia w otoczeniu, a antyodblaskowa powłoka ogranicza występowanie refleksów świetlnych na ekranie.


Rozwiązanie NEC do pomieszczeń dla zespołów MDT jest uzupełnione przez uchwyt ścienny PDW T XL ze zintegrowaną funkcją tilt, oferujący elastyczność niezbędną do dostosowania instalacji do indywidualnych wymagań każdego pomieszczenia MDT. Karta grafiki NVIDIA Quadro K2200 zapewnia wyjątkową moc i wydajność, która może sprostać wysokim wymogom graficznym dwóch 8-megapikselowych monitorów. Ponadto 10-metrowy kabel DisplayPort firmy Lindy z pozłacanymi stykami łączy źródło sygnału ze sklonowanym 84-calowym monitorem, zapewniając wysoką jakość potrzebną do przesyłania sygnału 4K UHD na duże odległości.


“Monitory odgrywają kluczową rolę w skutecznym działaniu szpitala i zapewnieniu wysokiego poziomu opieki nad pacjentami” – komentuje Shinji Nohara, Product Manager Pro/Colour/Medical Desktop Display w NEC Display Solutions Europe – „Merian Iselin jest doskonałym przykładem na to, jak duży wpływ mają profesjonalne monitory na możliwości diagnostyczne i komunikację w szpitalu.”


Dostępność i cena
Rozwiązanie NEC do pomieszczeń dla zespołów MDT jest już dostępne w sugerowanej cenie detalicznej netto na poziomie EUR16.999. Cena pakietu jest o 20% niższa niż suma cen poszczególnych elementów. NEC zapewnia wskazówki umożliwiające przeprowadzenie bezproblemowej instalacji przez integratorów systemów i sprzedawców sprzętu medycznego.


Więcej informacji o medycznych rozwiązaniach NEC można znaleźć na stronie: www.medical.nec-display-solutions.com

Więcej informacji o instalacji w szpitalu Merian Iselin można znaleźć na stronie www.nec-display-solutions.pl


Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : awrzesinska@luckymonday.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lucky Monday PR Events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »