Dom » Wnętrza

Kompromis pomiędzy salonem a kuchnią

W ostatnich latach bardzo modne stało się połączenie salonu z jadalnią i kuchnią. Na przekór wszystkim przesądom, dzięki otwartej kuchni mieszanie staje się przestronniejsze.

Oprócz tego ważne jest by pomieszczenia były wysokie. Współczesne projekty domów są głównie oparte na zasadach nowoczesności i przestronności. Nawet małe domy powinny być tak zaprojektowane tak, by stwarzały pozory dużych pomieszczeń. W nowoczesnych domach hol wejściowy z garderobą tworzy jedną całość z kuchnią, jadalnią i salonem.

Projekty domów w takich przypadkach obejmują jedynie kolumny wspornikowe podtrzymujące piętro domu. Dodatkowo dla tej części domu lub mieszkania zastosować warto minimalistyczne i stonowane barwy na ścianach. Powinny dominować kolory szarości, grafitu i bieli. Jednak najbardziej centralnym punktem takiego układu domu jest kuchnia.

Współcześni projektanci wnętrz tworzą przeróżne rozwiązania kuchni otwartych idealnie dostosowane do każdego wnętrza. Dlatego kuchnia powinna być precyzyjnie przemyślana i zaprojektowana. Wtedy staje się najbardziej jakościowym elementem otwartej przestrzeni. Dzięki przemyślanej aranżacji wszystkie sprzęty są w zasięgu ręki, dostępne bez wysiłku i straty czasu. Połączenie to na pierwszy rzut oka może wydawać się dość skomplikowane i wygląda nam na takie, które w żaden sposób nie zda egzaminu i nie będzie pełniło tej funkcji, do której pełnienia zostało stworzone.

Jednak już po wszystkim okazuje się, iż był to świetny i dobrze przemyślany pomysł. Wiele ludzi teraz liczy na jak największy komfort i spokój, w połączeniu tym właśnie opcja taka będzie jak najbardziej możliwa i realna do spełnienia. Jak wiemy kuchnia to miejsce, gdzie spędza się najwięcej czasu i to w niej odbywają się rodzinne pogawędki. Dlatego też kompromis, który połączy kuchnię z salonem będzie w tym przypadku jak najlepszy.

Gotując w kuchni, zanosimy dania do salonu, gdzie wspólnie je spożywamy, unikając przy tym dodatkowego kosztu na zakup na przykład stołu kuchennego, a taki który służy do tej czynności kosztuje spore pieniądze. Salon jest w sumie do tego przeznaczony, jednak budując kuchnię obok będzie pełnił więcej pozytywnych zadań. Trzeba sobie w życiu radzić i kombinować na każdy sposób, by żyło się po prostu lżej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »