Kultura, sztuka » Muzyka

Koncert Charytatywny Wolność Dla Białorusi | Warszawa Klub Proxima 26.10.2012

Koncert Charytatywny Wolność Dla Białorusi | Warszawa Klub Proxima 26.10.2012
Zobacz więcej zdjęć »
Brygada Kryzys, Tymon Tymański & The Transistors, Deriglassoff i inni zagrają na koncercie charytatywnym "Wolność dla Białorusi" który odbędzie się 26.10.2012 o godz. 19:00 w warszawskiej Proximie. Dochód zostanie przekazany stowarzyszeniom walczącym o wolność słowa i prawa człowieka na Białorusi.

Warszawa, 26/09/2012


BRYGADA KRYZYS, TYMON TYMAŃSKI & THE TRANSISTORS, DERIGLASOFF, ZMICIER WAJCIUSZKIEWICZ, MAREK GAŁĄZKA - w charytatywnym koncercie „Wolność dla Białorusi"

 

Brygada Kryzys, Tymon Tymański & The Transistors,  Deriglassoff, to tylko niektóre gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które zagrają na koncercie charytatywnym „Wolność dla Białorusi". Koncert na rzecz wolności słowa na Białorusi i pomocy opozycjonistom tego kraju odbędzie się 26 października 2012 o godzinie 19.00 w warszawskim klubie Proxima. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany stowarzyszeniom pomagającym walczyć o wolność słowa i prawa człowieka na Białorusi.

To nie pierwszy raz, kiedy polscy artyści włączają się w walkę o wolność słowa i prawa człowieka na Białorusi. Rok temu media obiegła sensacyjna wiadomość o aresztowaniu Tymona Tymańskiego w Mińsku. W rzeczywistości chodziło o aresztowanie wielokrotnie represjonowanego Zmiciera Daszkiewicza - lidera białoruskiego opozycyjnego ruchu "Młody Front". Daszkiewicz został wtedy skazany na dwa lata pobytu w kolonii karnej za rzekome napastowanie przechodniów. Koncertem „Wolność dla Białorusi" polscy artyści po raz kolejny chcą zwrócić uwagę na fakt łamania praw człowieka na Białorusi i machinie reżimu prezydenta Łukaszenki.  Andrzej Poczobut, Andrej Sannikau, Zmicier Bandarenka, Zmicier Daszkiewicz, czy Mikołaj Statkiewicz to zaledwie kilka, z tysięcy osób, które potrzebują pomocy - także nas, Polaków - i właśnie po to organizowany jest ten koncert.

 - Mimo wielu lat i starań tysięcy ludzi, wolność słowa na Białorusi to wciąż mit. Działania opozycjonistów kończą się najczęściej karami surowego więzienia, czy zsyłką do obozów pracy. Dochodzi do kuriozalnych przypadków, takich jak aresztowanie  pod koniec lipca tego roku studenta Antona Surjapina, którego władze chcą  zamknąć na 7 lat w więzieniu za opublikowanie w internecie zdjęcia misia trzymającego transparent w obronie wolności słowa. Nie godzimy się na to i chcemy wspierać tych wszystkich ludzi - mówi Tymon Tymański, pomysłodawca koncertu. By pomóc,  potrzebne są jednak pieniądze na adwokatów, na finansową pomoc rodzinom więźniów sumienia, na walkę z reżimem i walkę o wolność słowa. Dlatego postanowiliśmy zorganizować charytatywny koncert  i zagrać dla Białorusi, aby po raz kolejny przypomnieć o tym, co się dzieje w tym kraju i w ten sposób zebrać potrzebne fundusze na pomoc tym wszystkim, których reżim bezkarnie zamyka w więzieniach za mówienie prawdy - dodaje Tymon Tymański.

Koncert poprowadzą Piotr Kędzierski i Michał Migała. Podczas zaplanowanego na pięć godzin koncertu na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Brygada Kryzys, Tymon Tymański & Transistors, Deriglasoff, Marek Gałązka, Zmicier Wajciuszkiewicz, Defying, The Inward Man, The Fruitcakes.

Nie bądź obojętny - przyjdź na koncert i pomóż białoruskim opozycjonistom walczyć o ich kraj. Patronat nad Koncertem objęli Amnesty International i radio Roxy FM .

Bilety dostępne są w przedsprzedaży w klubie Proxima w cenie 35 złotych a dla studentów 30 złotych oraz w dniu koncertu.

Więcej informacji na stronie www.wolnoscdlabialorusi.pl oraz na www.facebook.com/KoncertWolnoscDlaBialorusi

Koncert 26 X 2012 godz. 19.00

Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a Warszawa
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WolnoscDlaBialorusi

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »