Kultura, sztuka » Kultura

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” – cykl spotkań literackich na warszawskiej Pradze

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” – cykl spotkań literackich na warszawskiej Pradze
Zobacz więcej zdjęć »
Najpopularniejsi autorzy, inspirujące tematy i gorące dyskusje. 19 października w Centrum Praskim Koneser zainaugurowany zostanie cykl spotkań literackich „Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza”, organizowany w ramach Inspirującej Jesieni Konesera. Wstęp na każde z wydarzeń jest bezpłatny.

Pierwszymi gośćmi Marcina Mellera - gospodarza serii - będą autorzy bestsellerowych kryminałów i thrillerów: Zygmunt Miłoszewski („Ziarno prawdy", „Gniew" czy ostatnio „Kwestia Ceny") oraz Wojciech Chmielarz (m.in. „Przejęcie", „Żmijowisko"), a także uznana reportażystka Magdalena Grzebałkowska („Beksińscy. Portret podwójny", „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia").

- Będziemy rozmawiali o rzeczywistości i fikcji w literaturze. Zastanowimy się, czego możemy dowiedzieć się o otaczającym nas świecie zarówno z książek opartych na faktach, jak i prozy. Wspólnie z uczestnikami skupimy się również na tym, jakie refleksje płyną z obu gatunków, i czy może do nich skłaniać wyłącznie to, co jest prawdą. Nie zabraknie oczywiście tematów związanych z samymi autorami oraz ich twórczością  - mówi Marcin Meller, dziennikarz, autor cyklu „Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza".

Inauguracyjne spotkanie zaplanowano na 19 października (wtorek, godz. 19.00) w Centrum Praskim Koneser (budynek Filtracji, wejście od ul. Ząbkowskiej), a kolejne 23 listopada i 7 grudnia. Wśród gości Marcina Mellera znajdą się tacy autorzy jak Jakub Żulczyk, autor m.in. bestsellerowej powieści „Ślepnąć od świateł", Juliusz Strachota (m.in. „Relaks amerykański"), Natalia de Barbaro (m.in. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie"), Janina Bąk (m.in. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?"), Tomasz Stawiszyński (m.in. „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii") czy Anna Dziewit-Meller (m.in. „Od jednego Lucypera").

Bezpłatne wejściówki na spotkania można pobierać za pośrednictwem portalu evenea.pl. W przypadku braku dostępności biletów, dodatkowa pula będzie dostępna również na miejscu, bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia.

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza" to jedna z wielu bezpłatnych i ogólnodostępnych atrakcji czytelniczych, które odbywają się w ramach Inspirującej Jesieni Konesera. Wśród nich jest ekspozycja poświęcona twórczości popularnego Papcia Chmiela, Cykl Międzypokoleniowych Spotkań z Literaturą, czy też Zaczytana Wystawa, dzięki której można pobierać na swój smartfon darmowe audiobooki. Więcej o wszystkich wydarzeniach na koneser.euRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »