Dom » Budownictwo

Konferencja prasowa projektu CIRCON

25 marca odbyła się online konferencja prasowa projektu CIRCON połączona z panelem dyskusyjnym, którego głównym tematem było budownictwo cyrkularne.

W trakcie konferencji zostały zaprezentowane wyniki projektu CIRCON - Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: projektowanie budynków cyrkularnych, który rozpoczął się w kwietniu 2022 r., a jego koniec zaplanowany jest na marzec 2024 r. Projekt był realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, we współpracy z Politechniką Śląską oraz Green Building Council Iceland. Jego celem jest wzmocnienie wdrażania gospodarki cyrkularnej w sektorze budowlanym. Sfinansowany został przez Fundusze EOG oraz z budżetu Państwa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

W ramach projektu opracowano „Komendium GOZ w budownictwie” w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz islandzkiej. Jest to pierwsze polskie kompleksowe opracowanie dla branży budownictwa. Dotychczas Kompendium uzyskało łącznie ponad 1500 pobrań. Powstały także dedykowane strony internetowe, również w trzech wersjach językowych.

 

W trakcie trwania projektu przeprowadzono blisko 30 spotkań informacyjnych – zarówno online, jak i stacjonarnie, podczas których przeszkolono ponad 1300 osób. Zorganizowano także dwie konferencje, które zebrały niemal 1400 uczestników.

 

Podczas spotkania eksperci omówili także kluczowe aspekty projektowania zgodnego z zasadami GOZ

i najlepsze cyrkularne praktyki GOZ w budownictwie. Przedstawili również przykłady cyrkularnych materiałów oraz omówione zostaną wyzwania, jakie stoją na drodze do osiągnięcia cyrkularności.

 

Podczas wydarzenia wystąpili:

 

·         prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń

Profesor na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, kierownik Katedry Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Opadów.

 

·         dr inż. Dorota Bartosz

Dyrektorka ds. Zrównoważonego Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

 

·         Dawid Franke

Project Specialist, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

 

·         Artur Garbula

Architekt, GIGA architekci.

 

·         Piotr Karbownik

Manager Zespołu ds. Zarządzania Produktami, CEMEX Polska Sp. z o.o.

 

·         dr inż. arch. Marta Promińska

Pełnomocniczka Zarządu SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu, Strabag Sp. z o.o. Architektka, urbanistka, certyfikowany assessor LEED O+M.

 

 

WSPÓŁNIE DZIAŁAMY NA RZECZ ZIELONEJ EUROPY.

 

Projekt CIRCON pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: ekoprojektowanie budynków cyrkularnych” korzysta z dofinansowania o wartości 1 345 205,79 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz dofinansowania w wysokości 237 389,26 zł z budżetu Państwa.

Celem projektu jest wzmocnienie wdrażania gospodarki cyrkularnej w sektorze budowlanym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dlisicka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »