Technologie » Komputery

Konica Minolta 240f – inteligentne rozwiązanie biurowe

Konica Minolta 240f – inteligentne rozwiązanie biurowe
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Konica Minolta wprowadziła na polski rynek nowe urządzenie wielofunkcyjne 240f. Oprócz drukarki, kopiarki i skanera wyposażone jest w zaawansowane funkcje profesjonalnego faksu.

Monochromatyczne urządzenie 240f to najnowsza propozycja Konica Minolta dla średniej wielkości firm. Dzięki poszerzonym możliwościom sieciowym i podwyższonemu poziomowi bezpieczeństwa to niezawodne, proste w obsłudze i inteligentne rozwiązanie biurowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Ten kompaktowy sprzęt, dostępny na rynku od marca 2010 roku, to dopracowane urządzenie gwarantujące druk i kopiowanie monochromatyczne, skanowanie w kolorze, a także zaawansowane funkcje profesjonalnego faksu.

„Konica Minolta 240f to mała i wielofunkcyjna drukarka, doskonale sprawdzająca się w roli zarówno głównego faksu, jak i urządzenia dla grupy roboczej. – mówi Paweł Czerwiński, Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o. o. – „Dzięki dopracowanej konstrukcji urządzenie zapewnia wysoką niezawodność w czarno-białym kopiowaniu i drukowaniu. Innowacyjne funkcje skanera i faksu, jak m.in. automatyczne rozsyłanie i archiwizacja sprawiają, że w swoim segmencie 240f jest wyjątkowe.”

O unikalności Konica Minolta 240f decydują przede wszystkim: szeroki zakres bezpieczeństwa oraz użyteczność zastosowanych rozwiązań. Urządzenie zostało wyposażone w takie zaawansowane zabezpieczenia, jak: komunikacja z użyciem bezpiecznego protokołu SSL, HTTPS (w łączeniu z Internetem), filtrowanie portów czy też autoryzacja dostępu względem Active Directory. Administrator ma możliwość utworzenia do 200 kont użytkowników, dla których może ustawić dowolne ograniczenia oraz mieć nad nimi stałą kontrolę, np. pod kątem liczby wydruków. Dokumenty – drukowane, skanowane, faksowane, czy też kopiowane – można chronić za pomocą bezpiecznego kodu lub poprzez zapisywanie w prywatnych skrzynkach. Opcjonalna karta Secure CF bezpiecznie blokuje wszystkie dokumenty przechowywane w 240f.

Wielofunkcyjna drukarka zawiera automatyczny podajnik dokumentów, dupleks, pojemną kasetę na 1050 kartek oraz ekran dotykowy o przekątnej 5,7 cala, umożliwiający łatwe zarządzanie aplikacjami. Urządzenie zapewnia druk czarno – biały i kopiowanie z szybkością 24 stron na minutę. Sprzęt wyposażony jest w łatwo dostępny interfejs USB umożliwiający wydruk bądź skanowanie dokumentów bezpośrednio z/ do klucza. Wygodę zwiększają wydajne materiały eksploatacyjne, dzięki którym drukarka Konica Minolta 240f nie wymaga częstego serwisowania. Żywotność łatwo wymienialnego bębna wynosi 30 000 stron, toner umożliwia z kolei wydrukowanie 16 000 stron.

Wbudowany w urządzenie faks oferuje użytkownikom biurowym szereg profesjonalnych funkcji. Zaawansowany system dystrybucji wiadomości e-mail, i-faksów, tradycyjnych faksów i skanów pozwala – w zależności od zdefiniowanych filtrów, takich jak numer nadawcy, godzina czy data – na automatyczne przekazywanie korespondencji na określone konta e-mail, skrzynki użytkowników utworzone w pamięci urządzenia, bądź bezpośrednio do folderów SMB. Urządzenie zawiera książkę adresową do 2000 pozycji. Zarządzanie książką adresową może przebiegać bądź przy użyciu protokołu LDAP, bądź poprzez import plików typu CSV. 

Urządzenie 240f pozwala na pełną integrację z komputerem każdego użytkownika. Otrzymuje on m.in. możliwość wysyłania i odbierania wiadomości faks bezpośrednio na swoim monitorze, a także otrzymywania powiadomień o postępie wysyłania. Funkcja automatycznej archiwizacji pozwala na przechowywanie pełnej komunikacji faksowej, np. w folderze SMB. Dzięki skrzynkom dokumentów w drukarce użytkownicy mogą również udostępniać poszczególne faksy, przesyłać je dalej i komentować. Model 240f oferuje też wszystkie standardowe funkcje faksu, jak: przyjmowanie do pamięci czy wysyłanie o określonej godzinie.

Skaner, wbudowany w urządzenie Konica Minolta 240f, obsługuje dokumenty kolorowe i czarno-białe. Współpracuje z formatami TIFF i PDF – również szyfrowanymi, zapewniając bezpieczne ich otwieranie i drukowanie. Skany można przesyłać bezpośrednio e-mailem albo zapisywać na serwerze FTP lub w skrzynkach publicznych i osobistych. 

Urządzenie charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej: w czasie pracy maksymalnie – 980W, standby – 55W, sleep – 9,4W; spełniając tym samym standardy „Energy Star”. Urządzenie Konica Minolta 240f jest wyposażone w standardową kartę 10/100Base T Ethernet i współpracuje z systemami: Windows, Mac, Linux, Unix, Citrix, SAP i AS/400.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »