Kultura, sztuka » Kultura

Konica Minolta dla 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu

Konica Minolta dla 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu
Zobacz więcej zdjęć »
Już 5 czerwca rozpocznie się 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu. Na otwarcie zapraszają Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz firma Konica Minolta.

Firma Konica Minolta oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie zapraszają na 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu, które rozpocznie się 5 czerwca 2010 r. Wtedy to zostaną ogłoszeni laureaci konkursu, a ich prace po raz pierwszy zaprezentowane. Wystawa potrwa przez 3 miesiące.

To już 22. edycja międzynarodowego konkursu, jakim jest Biennale Plakatu. Po raz drugi firma Konica Minolta współpracuje z Muzeum Plakatu w Wilanowie przy organizacji tego prestiżowego wydarzenia. W tym roku wydrukowała materiały promocyjne, w tym m.in. karty uczestnictwa oraz harmonogram wydarzeń związanych z imprezą, wręczany wszystkim uczestnikom i zwiedzającym.

„Współpraca przy organizacji 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu to dla nas duża przyjemność" - opowiada Magdalena Rudecka, Manager ds. PR i Koordynacji Marketingowej z polskiego oddziału Konica Minolta. - „Jesteśmy usatysfakcjonowani, że nasza technologia druku znalazła uznanie Muzeum Plakatu w Wilanowie. Dlatego też cieszymy się, że możemy wspierać takie wydarzenia, jak Biennale."

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, wspiera organizacje i instytucje, kierując się swoimi kompetencjami, którymi są: zarządzanie obrazem i dokumentem oraz druk i kopiowanie. Plakat, jako dziedzina sztuki, wpisuje się zakres działalności firmy. W ramach współpracy, zwłaszcza w przypadku takich wydarzeń, jak Międzynarodowe Biennale Plakatu, Konica Minolta udostępnia Muzeum Plakatu swoje urządzenia i technologie w celu przygotowania materiałów promocyjno-informacyjnych.

Międzynarodowe Biennale Plakatu to prestiżowy konkurs, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odbywa się co dwa lata od czerwca do sierpnia w Warszawie. Zgłoszone prace ocenianie są w czterech kategoriach: plakat kulturalny, plakat reklamowy, plakat społeczny i Złoty Debiut. W tym roku dodatkowo wprowadzono specjalną kategorię: „Chopin na nowo".
Główna wystawa prac konkursowych ma miejsce w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Plakaty z kategorii „Chopin na nowo" zostaną pokazane w Starej Kordegardzie w Łazienkach Królewskich. W galerii Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu zorganizowana zostanie wystawa prac z kategorii Złoty Debiut. Natomiast we wnętrzach ASP przy ul. Spokojnej zaprezentowane zostaną plakaty członków Jury 22. MBP oraz Laureatów poprzedniej edycji konkursu. Więcej szczegółów na: www.postermuseum.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »