Technologie » Komputery

Konica Minolta magicolor 7450II GA – specjalista od grafiki

Konica Minolta magicolor 7450II GA – specjalista od grafiki
Zobacz więcej zdjęć »
Najnowsza drukarka Konica Minolta magicolor 7450II GA drukuje w technologii PhotoART - 9600, obsługuje szeroką gamę profesjonalnych mediów oraz oferuje zaawansowane możliwości zarządzania kolorem. Jest przy tym dostępna w atrakcyjnej cenie.

Wierne odzwierciedlenie kolorów na wydrukach ma zasadnicze znaczenie dla specjalistów w dziedzinie grafiki. Graficy, projektanci i osoby odpowiedzialne za kreację w agencjach reklamowych lub pracowniach projektowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość koloru w przygotowywanych przez nich materiałach. Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom środowisk graficznych firma Konica Minolta wprowadza na rynek nową drukarkę magicolor 7450II GA. Jest to kolorowe urządzenie A3+ o najwyższych parametrach, zaprojektowana specjalnie dla sektora kreatywnego.


Wyposażona w mechanizm jednoprzebiegowy, drukarka magicolor 7450II GA pracuje z prędkością 25 stron A4 lub 13 stron A3 na minutę zarówno w trybie druku kolorowego, jak i czarno-białego. Cztery podajniki papieru i opcjonalny moduł druku dwustronnego zapewniają elastyczność i płynność pracy w przypadku nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Doskonałe parametry to zasługa między innymi unikalnego kontrolera druku Emperon™ Konica Minolta z procesorem 733MHz. Drukarka magicolor 7450II GA jest wyposażona w standardzie w pamięć 768 MB z możliwością rozszerzenia do 1024 MB, a także dysk twardy 40 GB i łącze sieciowe 1 GB umożliwiające szybkie przesyłanie danych z komputera typu PC lub Mac w standardzie PCL i PostScript 3.


W drukarce magicolor 7450II GA zastosowano unikalną technologię udoskonalającą jakość wydruków. Cztery dwuwiązkowe lasery zapewniają najwyższą precyzję i stabilność drukowania obrazów. Dzięki technologii 9600 PhotoART urządzenie drukuje z rozdzielczością 4-bit contone, co pozwala uzyskać aż 4096 kolorów na punkt i istotnie poprawić wyrazistość szczegółów. Dodatkowo zapewnia płynną gradację kolorów i mniej widoczny raster. Bardzo drobne i jednorodne cząsteczki unikatowego polimeryzowanego tonera Konica Minolta Simitri® gwarantują, że cyfrowe obrazy drukowane są z wielką precyzją, a przy tym zaskakująco oszczędnie. Technologia Simitri sprawia, że tekst jest bardzo wyraźny, a kolory żywe i kontrastujące z głęboką czernią. 


Doskonałe parametry magicolor 7450II GA i wysoka jakość wydruków to także zasługa wszechstronnych możliwości urządzenia pod względem obsługi rodzajów papieru. Drukarka jest idealnym rozwiązaniem w przypadku produkcji szerokiej gamy typów wydruków na bardzo zróżnicowanych mediach, takich jak bogato ilustrowane broszury, prezentacje, odbitki zdjęć, proof’y i inne. magicolor 7450II GA obsługuje wiele różnych formatów papieru od A6 do A3+ (311 x 457 mm), a także format banera o wymiarach 297 x 1200 mm. Dzięki obsłudze papieru o gramaturze od 64 do 256 g/m2, jest doskonałym rozwiązaniem do przygotowywania wydruków grafik i layoutów. Moduł automatycznego druku dwustronnego obsługuje każdy rodzaj papieru do gramatury 256 g/m2 włącznie. Wielofunkcyjny podajnik na 250 arkuszy oraz podajnik ręczny na 100 arkuszy mogą obsługiwać różne rodzaje nośnika, w tym gruby papier, papier powlekany, papier kredowy, etykiety itd. Specjalny tryb wydruku w formacie A3+ pozostawia na arkuszu dwumilimetrowy niezadrukowany margines przy wszystkich krawędziach, co jest szczególnie przydatne w przypadku wydruku proof’ów – na marginesach można zapisywać ewentualne uwagi i instrukcje.


Graficy i pracownie projektowe docenią zaawansowane możliwości zarządzania kolorem, dokładność odwzorowania kolorów oraz liczne możliwości w zakresie symulacji koloru, w tym między innymi funkcje wydruku proof’ów w przygotowaniu druku offsetowego. Urządzenie obsługuje standardy ICM (Windows) i ColorSync (Apple), a także symulacje ICC. Dodatkowo dostępne są profile RGB, profile symulacyjne oraz specjalna paleta kolorów Pantone® magicolor 7450II GA. Można również pobrać profile zindywidualizowane. W przypadku dokumentów zawierających zdjęcia, elementy graficzne i tekst można wybrać niezależne ustawienia kolorów dla poszczególnych obiektów. Specjalna funkcja easy-set znakomicie ułatwia zapisywanie ustawień, w tym wszelkich korekt kolorów. Zapisane konfiguracje można w każdej chwili zastosować ponownie. Dzięki eAIDC (rozszerzona automatyczna kontrola gęstości obrazu) kalibracja magicolor 7450II GA jest w pełni automatyczna. W celu kalibracji toner jest nanoszony na pas transferowy, a jego ilość dokładnie zmierzona. Następnie magicolor 7450II GA automatycznie koryguje ewentualną nadwyżkę lub niedobór tonera. Automatyczna kalibracja gęstości koloru zapewnia wysoką jakość odwzorowania barw, niezmienną dla wszystkich wydruków i wszystkich kolejnych zadań. 


Model Konica Minolta magicolor 7450II GA jest objęty 24 - miesięczną gwarancją. Urządzenie można nabyć w delegaturach terenowych Konica Minolta oraz u dystrybutorów firmy. Drukarka magicolor 7450II GA dostępna jest w cenie 8.280 złotych netto. 

Do swoich urządzeń Konica Minolta rekomenduje markowe papiery dostępne w ofercie firmy. Wszystkie oferowane nośniki zapewniają ekonomiczną pracę urządzeń oraz właściwą jakość wydruków. Papiery Konica Minolta to: 3 rodzaje papierów – Konica Minolta Standard, Konica Minolta Profi, Konica Minolta Original (format A3, A4, gramatura 80g/ m2) przeznaczone do różnych zastosowań, papiery Color Copy – stworzone specjalnie z myślą o kolorowym druku cyfrowym (format A3, A4, A3+, SRA3, szeroki zakres gramatur i powierzchni), papiery IQ Color – papiery kolorowe (format A3, A4, gramatura 80 i 160g/ m2), papiery ozdobne Top Style oraz papier banerowy Smart Line (format 1200x297 mm, gramatura 170 g/m2). Ponadto w ofercie firmy znajdują się papiery w formatach drukarskich.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »