Technologie » Komputery

Konica Minolta pagepro 1480MF i 1490MF – pierwsze własne biuro

Konica Minolta pagepro 1480MF i 1490MF – pierwsze własne biuro
Zobacz więcej zdjęć »
Od kwietnia 2010 r. dostępne są nowe modele monochromatycznych wielofunkcyjnych drukarek laserowych Konica Minolta. Urządzenia są przeznaczone głównie dla niewielkich firm, domowych biur oraz początkujących użytkowników.

Już wkrótce nieduże firmy i domowe biura będą mogły znacznie usprawnić pracę z dokumentami. Firma Konica Minolta wprowadza na rynek dwie nowe wydajne monochromatyczne wielofunkcyjne drukarki laserowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Dzięki takim rozwiązaniom jak PC faks, skanowanie z funkcją OCR, oprogramowanie do zarządzania ustawieniami urządzenia, opcjonalny W-LAN, obsługa USB oraz praca w trybie Eco zapewniają pełną wszechstronność i niskie koszty eksploatacji. Dodatkowo wysoki komfort użytkowania  gwarantuje łatwa wymiana materiałów eksploatacyjnych, całkowicie bezgłośna (0dB) praca w trybie oszczędzania energii oraz kompaktowa budowa. Nowe urządzenia pagepro 1480MF i pagepro 1490MF oferują wydajny monochromatyczny druk z prędkością 20 stron na minutę, kopiowanie oraz kolorowe skanowanie. Dodatkowo w modelu pagepro 1490MF dostępna jest funkcja faksu.

Modele pagepro 1480MF i 1490MF drukują w rozdzielczości 600 x 600 dpi. Urządzenia obsługują szeroką, jak na tę klasę produktów, gamę nośników o gramaturze od 52 do 162 g/m2, m.in. etykiety, gruby papier czy koperty. Oferują także możliwość bezpośredniego  drukowania plików JPEG, TIFF i TXT z pamięci USB. Dodatkowo nowe modele Konica Minolta posiadają funkcję powiększania i pomniejszania w zakresie od 25 do 400% oraz ograniczenia objętości dokumentacji poprzez kopiowanie 2 lub 4 stron na jednym arkuszu. Tryb „eco” przeznaczony jest specjalnie do drukowania wersji roboczych i dokumentów wewnętrznych, co zmniejsza zużycie tonera nawet o 40%. Standardowo urządzenia pagepro 1480MF i 1490MF są wyposażone w podajnik na 250 arkuszy.

Nowe produkty Konica Minolta to wydajne i szybkie drukarki GDI, które posiadają funkcję kolorowego skanowania z prędkością do 8 stron na minutę, a w trybie czarno-białym – do 23 stron. Urządzenia dostarczane są wraz z bezpłatnym oprogramowaniem umożliwiającym odczytanie tekstu zeskanowanego dokumentu i zapisanie go w postaci pliku edytowalnego (OCR). Ponadto model pagepro 1490MF został wyposażony w klawiaturę QWERTY pozwalającą użytkownikowi na łatwe wprowadzanie np. nazw plików.

Funkcja PC-faks dostępna w wersji 1490MF daje możliwość przesyłania dokumentów z urządzenia bezpośrednio do komputera. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z kompleksowej książki adresowej oraz eliminuje konieczność drukowania każdego faksowanego dokumentu. Standardową 125-stronicową pamięć wysłanych dokumentów można rozszerzyć poprzez podłączenie pamięci USB, co umożliwia zachowanie informacji nawet po całkowitym zapełnieniu pamięci wewnętrznej. Dodatkowo złącze USB pozwala także na drukowanie z pamięci zewnętrznej oraz skanowanie do podłączonego pendrive’a.

„Nasze nowe drukarki zostały zaprojektowane z myślą o małych firmach, niewielkich biurach oraz osobach rozpoczynających własną działalność gospodarczą, które cenią sobie niskie koszty eksploatacji oraz możliwość wykonywania wielu prac biurowych na jednym urządzeniu” – mówi Katarzyna Dmoch Product Manager ds. Drukarek Konica Minolta Business Solutions Polska. „Zakup i eksploatacja jednego systemu wielofunkcyjnego wiąże się ze znacznie niższymi kosztami niż korzystanie z odrębnych urządzeń przeznaczonych do drukowania, skanowania i faksowania. Niewielkie rozmiary, cichy tryb pracy, łatwość ustawienia i wygoda pracy sprawiają, że nasze nowe modele sprawdzą się również w domu” – dodaje Dmoch.

Dużą zaletą nowych produktów Konica Minolta jest prosta obsługa, szczególnie istotna w przypadku osób, które po raz pierwszy decydują się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Oprogramowanie Companion Suite umożliwia szybkie i łatwe zarządzanie sprzętem bezpośrednio z komputera użytkownika. Pełną obsługę ustawień, w tym programowanie książki adresowej, można zatem przeprowadzić, nie wstając od biurka

Modele pagepro 1480MF i 1490MF objęte 24-miesięczną gwarancją. Urządzenia można nabyć w delegaturach terenowych Konica Minolta oraz u partnerów handlowych firmy. Nowe modele drukarek dostępne są w cenie:

  • pagepro 1480MF – ok. 600 zł,
  • pagepro 1490MF – ok. 870  zł.

Do swoich urządzeń Konica Minolta rekomenduje oryginalne tonery oraz markowe papiery dostępne w ofercie firmy. Wszystkie oferowane nośniki zapewniają ekonomiczną pracę urządzeń oraz właściwą jakość wydruków. 

Papiery Konica Minolta to: 3 rodzaje papierów biurowych – Konica Minolta Standard, Konica Minolta Profi, Konica Minolta Original (format A3, A4, gramatura 80g/ m2), papiery Color Copy – stworzone specjalnie z myślą o kolorowym druku cyfrowym (format A3, A4, A3+, SRA3, szeroki zakres gramatur i powierzchni), papiery IQ Color – papiery kolorowe (format A3, A4, gramatura 80 i 160g/ m2), papiery ozdobne Top Style oraz papier banerowy Smart Line (format 1200x297 mm, gramatura 170 g/m2).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »