Gospodarka » Maszyny

Konica Minolta wyposaża jedną z największych dziełowych drukarni cyfrowych w Polsce

Konica Minolta wyposaża jedną z największych dziełowych drukarni cyfrowych w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Firma SOWA, lider wśród dziełowych drukarni cyfrowych, zakończyła projekt rozbudowy parku maszynowego. Systemy monochromatycznego druku produkcyjnego dostarczyła Konica Minolta.

W grudniu 2009 r. Konica Minolta Business Solutions Polska zakończyła wdrożenie urządzeń produkcyjnych w największej w Polsce dziełowej drukarni cyfrowej SOWA z Warszawy. Umowa dotyczyła dostawy 2 systemów monochromatycznego druku na żądanie bizhub PRO 1600P. Wraz ze sprzętem firma Konica Minolta zapewniła serwis urządzeń w ramach Kontraktu Obsługi Technicznej.

„Decydując się na zakup nowych urządzeń, chcieliśmy przede wszystkim unowocześnić technologicznie nasz park maszynowy” – mówi Janusz Kozakoszczak, Prezes drukarni SOWA. „Istotne dla nas było również podniesienie bezpieczeństwa produkcji, zapewnienie ciągłości pracy i minimalizacja ryzyka przestojów, co gwarantuje nam profesjonalna obsługa serwisowa Konica Minolta” – dodaje. Każdy z zainstalowanych w drukarni systemów bizhub PRO 1600P obejmuje urządzenie drukujące, moduł podawania papieru (PIM) oraz HCS. Wdrożone maszyny aktualnie wykorzystywane są do niskonakładowego druku książek w oprawie zeszytowej, klejonej oraz miękkiej i twardej oprawie szytej.

Do przeprowadzenia tego projektu Konica Minolta została wybrana spośród trzech innych firm konkurencyjnych. Dla drukarni SOWA przy podejmowaniu decyzji istotne były pozytywne doświadczenia wyniesione z dotychczasowej współpracy z Konica Minolta, która obejmowała obsługę serwisową urządzeń do druku kolorowego. Ważny był także fakt, że od początku swojej działalności drukarnia pracowała m.in. na sprzęcie Konica Minolta, który odpowiadał potrzebom produkcyjnym. Pod uwagę brane były jednak również inne elementy. „Postanowiliśmy zastąpić maszyny firmy konkurencyjnej ponieważ oferta Konica Minolta wyróżniała się elastycznością zaproponowanego rozwiązania – możliwością rozbudowy systemu wraz ze wzrostem produkcji, wysoką trwałością urządzeń” – wyjaśnia Janusz Kozakoszczak, Prezes drukarni SOWA. „Znaczący był również fakt, że przedstawiona przez firmę Konica Minolta oferta była ściśle powiązana z naszymi strategicznymi celami rozwoju” – dodaje.

SOWA Sp. z o.o. to jedna z największych dziełowych drukarni cyfrowych w Polsce istniejąca od 1996 roku. Pozycję lidera w swojej kategorii utrzymuje dzięki dynamicznemu rozwojowi oraz wdrażaniu pionierskich rozwiązań rynkowych. Drukarnia angażuje się w ciekawe projekty z obszaru druku, jak np. Wyczerpane.pl, dzięki któremu wznawiane są wyczerpane nakłady książek poszukiwanych przez czytelników, czy projekt polegający na dystrybucji książek niskonakładowych. Inicjatywa www.wyczerpane.pl podjęta została zarówno z myślą o miłośnikach literatury, którzy do tej pory bezskutecznie poszukiwali rzadkich pozycji, jak i z myślą o wydawnictwach, które posiadają prawa autorskie do tytułów wyczerpanych, a uważają, że tradycyjny dodruk nie byłby opłacalny. SOWA to pierwsza dziełowa drukarnia cyfrowa posiadająca Certyfikat Systemu Zarządzania potwierdzający spełnienie wymagań z normą ISO 9001:2000. 

Przedstawiciele firmy SOWA podkreślają, że wprowadzone zmiany pozwolą drukarni zwiększyć jej produktywność oraz podnieść parametry jakościowe wydruków, takie jak dokładność pasowania stron oraz eliminacja falowania papieru. Drukarnia planuje wykorzystać możliwość rozbudowy urządzeń i rozszerzyć ich produktywność poprzez zwieszenie prędkości druku do 250 obrazów na minutę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »