Kultura, sztuka » Kultura

Koniostworki i inne niestworzone opowieści - wystawa Grzegorza Skrzypka

Koniostworki i inne niestworzone opowieści - wystawa Grzegorza Skrzypka
Zobacz więcej zdjęć »
Stare podania mówią o krwiożerczym plemieniu Psiogłowych, słowiańskich wąpierzach czy wilkołakach; czy jednak ktokolwiek słyszał o sympatycznie brzmiących koniostworkach?

Te oraz inne nieboskie stworzenia przedstawi nam Grzegorz Skrzypek na swoich surrealistycznych płótnach w czasie wystawy w Domu Aukcyjnym Art in House. Wernisaż już 11 marca o godzinie 19:00 przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie!

Wystawa potrwa do 21 marca i będzie można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00. Ekspozycja prac Grzegorza Skrzypka zachwyci szczególnie tych dorosłych, którzy na świat nie przestali patrzeć oczami dziecka: w baśniowy klimat postaramy się wprowadzić również poważnych i statycznych widzów. Zachęcamy do nawiązania niezwykle ciekawych znajomości z koniostworkami, rasą długonogich czy damą z gronostworkiem; być może okażą się one na tyle wartościowe, iż zabierzecie swoich nowych przyjaciół do domu…

Grzegorz Skrzypek to artysta urodzony w 1970 roku w Sosnowcu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskał w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, zaś aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i dąbrowskiej grupy artystycznej „GOŁONÓG”. Nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Tworzy cykle pastelowych i olejnych martwych natur i pejzaży, malarskie i rysunkowe przedstawienia „KONIOSTWORÓW” oraz cykle portretów i karykatur.

Szalony świat „KONIOSTWORÓW” to wyskakujące z wyobraźni artysty kompozycje, na których czasem samotnie, czasem w stadach przedstawione są pełne dźwięku, ruchu i formy istoty zamknięte w swych intymnych światach. Grzegorz Skrzypek wzbudza duże zainteresowanie galerii sztuki oraz prezentuje swe obrazy na aukcjach sztuki w domach aukcyjnych. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.Zapraszamy!

Koniostworki i inne niestworzone opowieści. Wystawa prac Grzegorza Skrzypka

Wernisaż: 11 marca 2019, 19:00, Art in House, Al. Jerozolimskie 107, Warszawa

Wystawa: 12 – 21 marca 2019, pn – pt, 9:00-18:00 w tym samym miejscuRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rebelia Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »