Społeczeństwo » Społeczeństwo

Konkurs „Adamed dla Seniora” – poznaliśmy tegorocznych laureatów!

Konkurs „Adamed dla Seniora” – poznaliśmy tegorocznych laureatów!
Zobacz więcej zdjęć »
Znamy laureatów 3. edycji ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”. Finansowe granty otrzyma Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, Rzeszowski Dom Kultury oraz Bałucki Ośrodek Kultury. Nagroda Specjalna trafi do Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN z Wrocławia.

Swoje pomysły na działania dla Seniorów zgłosiło blisko 130 organizacji z całej Polski, spośród których Jury wybrało trzy najlepsze projekty i wyróżniło je nagrodą finansową w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł oraz przyznało Nagrodę Specjalną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej w wysokości 2 000 zł. Przy ocenie projektów konkursowych brane były takie kryteria jak: dotychczasowa działalność organizacji, jakość działań, pomysłowość i kreatywność projektu czy uwzględnienie potrzeb osób starszych.

Oto tegoroczni laureaci:

I miejsce– nagrodę w wysokości 10 000 zł zdobył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. Grant został przyznany na realizację XII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. To właśnie w Łazach, miasteczku położonym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, co roku w maju, w wiosce olimpijskiej Seniorów zapalany jest znicz olimpijski. W 2019 roku w wydarzeniu udział wzięło prawie 1100 zawodników z 71 organizacji senioralnych z całej Polski. Zmagania zawodników obserwowało 2 000 kibiców.

II miejsce– grant w wysokości 5 000 zł został przyznany Rzeszowskiemu Domu Kultury na realizację projektu „Aktywny Senior na wiosnę”, który zakłada organizację cyklu pięciu warsztatów o tematyce prozdrowotnej na terenie całego miasta. Finał projektu stanowić będzie specjalna edycja popularnej Potańcówki Miejskiej dla Seniorów w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach.

III miejsce oraz 3 000 zł zdobył Bałucki Ośrodek Kultury za pomysł działań prowadzonych w ramach „Łódzkiej Akademii Zdrowia 60+”. Projekt jest adresowany w szczególności do mieszkańców dzielnicy Bałuty. Dzięki dofinansowaniu ponad tysiąc z nich będzie miało możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowo-rehabilitacyjnych, spacerach miejskich, prelekcjach i warsztatach. Akademię zwieńczy uroczysta gala finałowa.

Natomiast Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej postanowiło uhonorować Nagrodą Specjalną w wysokości 2 000 zł dla Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN –organizatora Wrocławskich Igrzysk Seniorów. To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym. W tegorocznej edycji wzięło w niej udział 250 osób. Seniorzy w ramach igrzysk konkurowali ze sobą m.in. w pływaniu, nordic walking, zawodach biegowych i pentanque, turnieju szachowym, piłki nożnej czy siatkówce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcja PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »