Dom » Architektura

Konkurs CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021 rozstrzygnięty. Realizacje

Konkurs CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021 rozstrzygnięty.                    Realizacje
Zobacz więcej zdjęć »
W prestiżowym konkursie CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021 jury nagrodziło realizacje marki HOOF, aż w trzech kategoriach: „NAJLEPSZE BIURO W POZNANIU”, „NAJLEPSZE BIURO WE WROCŁAWIU” oraz najlepsza „PRZESTRZEŃ DO WSPÓŁPRACY”.

CBRE OFFICE SUPERSTAR to prestiżowy konkurs promujący organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsca do pracy, ale kreują przestrzeń przyjazną i komfortową dla swoich pracowników. Celem konkursu jest promowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie aranżacji powierzchni biurowej, zaprezentowanie aktualnych trendów, kształtujących rynek powierzchni biurowych w różnych bran- żach oraz wyróżnienie nowatorskich koncepcji, które sprawdziły się w praktyce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wyboru finalistów dokonuje niezależna Kapituła, złożona z najwyższej klasy ekspertów w takich dziedzinach jak: nieruchomości, architektura, środowisko pracy, zarządzanie zmianą oraz design i futurologia.

Pierwsze wyróżnienie NAJLEPSZE BIURO W POZNANIU zostało przyznane za realizację otwartego w 2020 nowego biura marki GSK. Projekt biura wzorowany został na tematyce lokalnej – poznańskim Starym Rynku. Kluczowa była przemyślana aranżacja biura, dzieląca je na mniejsze segmenty, aby zniwelować́ hałas i nadać́ wrażenie przytulności. Ponad 20 sal spotkań wyposażonych w najnowsze technologie, 9 stref kreatywnych z unikatowymi meblami, przestrzenne kuchnie, sale do integracji i rozrywki, pokój pracy twórczej z biblioteką, szafą grającą i maszyną do popcornu. Ponad to wyróżnikiem jest wdrożenie rozwiązań odpowiadające potrzebom osób reprezentujących mniejszości społeczne, np. neutralne dla płci toalety. W projekcie uwzględnione zostały także pokoje specjalnych potrzeb, np. pokoje dla Rodziców z dziećmi. Biuro to ogromna inwestycja, której przyświeca dbałość o pracowników, panuje tu wyjątkowa atmosfera, klimat do budowania relacji i kreatywnej pracy. Za realizację projektu odpowiedzialni byli Teodor Barciński i Aleksandra Szutarska z HOOF.

Kolejne wyróżnienie to nagroda w kategorii „PRZESTRZEŃ DO WSPÓŁPRACY. Wraz z najnowszymi trendami, w projekcie postawiono na innowacyjne połączenie standardowej przestrzeni biurowej z miejscami do spotkań́. Efektem jest aż 9 stref do pracy kreatywnej z unikatowym wyposażeniem: huśtawkami, wiszącymi stołami, żywymi zielonymi ścianami i mobilnymi tablicami, które pozwalają    dopasować przestrzeń pod potrzeby zespołów. Dla ułatwienia współpracy grup rozproszonych, ponad 20 sal spotkań wyposażono w technologie CISCO, projektory, panoramiczne kamery sufitowe oraz system nagłaśniający. Wdrożone zostały rozwiązania odpowiadające potrzebom mniejszości, m.in. neutralne płciowo toalety. Jest też pokój dla Rodzica z dzieckiem. Pokój do pracy twórczej wyposażony został, m.in. w Microsoft Surface Hub 2, maszynę do popcornu i bibliotekę. Znalazły się także miejsca sprzyjające integracji: sale z piłkarzykami, playstation i przytulne kuchnie. Powstało miejsce do pracy, które nie ograniczona, lecz inspiruje do działania. Pracownia TP Bennett zrealizowała projekt GSK – przestrzeń biurowa i współpracy, chillout room. Kantynę i strefę help lounge zaprojektowała Katarzyna Rut — architekt marki HOOF

„NAJLEPSZE BIURO WE WROCŁAWIU” to ostatnia z nagrodzonych realizacji. Głównym zamierzeniem podczas projektowania przestrzeni dla marki CALLSTACK, było stworzenie wygodnej dla pracowników, elastycznej dla zespołów i przyjemnej dla wszystkich przestrzeni. Funkcjonalność biura to za mało. Koncept wnętrz miał być intrygujący, oryginalny, a jednocześnie spójny z filozofią marki. Projektanci mieli sprawić, aby biuro było przestrzenią sprzyjającą socjalizacji, wspólnemu spędzaniu czasu w trakcie pracy i poza nią, celebrowaniu wspólnych posiłków i rekreacji. Motywy, które zaakcentowano we wnętrzu były związane z nauką, technologią i kosmosem – z którymi identyfikuje się CALLSTACK jako firma technologiczna. Projekt autorstwa pracowni  we.make i Aleksandry Hobler, koordynowali Krzysztof Fedoryszyn i Andrzej Ambrozik.

O HOOF 

Zespół HOOF już od ponad 20 lat zajmuje się kompleksową realizacją przestrzeni biurowych i

komercyjnych. Współpracuje z czołowymi producentami krajowymi i światowymi, takimi jak Haworth, Narbutas, VITRA, ACTIU, WIESNER HAGER, PROSTORIA, SOFTLINE i wieloma innymi. „Cenimy sobie jakość i niebanalne wzornictwo, dlatego we współpracy z naszymi projektantami pomożemy wykreować przestrzeń, która będzie spełniała swoje funkcje pod względem ergonomii, efektywności i jakości pracy pracowników, a przy okazji wytworzy atmosferę współpracy i kreatywności”. HOOF prowadzi obecnie trzy salony meblowe: w Poznaniu, Krakowie oraz we Wrocławiu, zapraszając również do współpracy na terenie Warszawy oraz Trójmiasta, gdzie już niedługo zostanie otwarty nowy showroom.

 

Więcej informacji na: https://www.hoof.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasia Błażuk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »