Dom » Architektura

Konkurs Muraspec na projekt lampy rozstrzygnięty

Konkurs Muraspec na projekt lampy rozstrzygnięty
Zobacz więcej zdjęć »
5 marca br. w Warszawie ogłoszone zostały wyniki konkursu Muraspec "Jasne! Lampa zainspirowana Rowlux". Jego zwycięzcami zostali: Katarzyna Pastuszak i Tomasz Golański, których projekty ex aequo zdobyły drugie miejsce.
Projekt Tomasza Golańskiego urzekł jurorów swoją prostotą. Jest to elastyczny arkusz o wykroju umożliwiającym sprawne uformowanie go w stożek i ustabilizowanie prętem świetlnym
LED, przeplecionym przez wycięte otwory. Kierunkiem światła można manipulować obracając leżący na boku stożek. Dzięki prostej, dwuelementowej i rozkładanej na płasko konstrukcji, obiekt łatwo się transportuje i przechowuje. Poliwęglanowy klosz można wymieniać na odpowiednik w innym kolorze, kreując różne nastroje.
Tomasz Golański jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, gdzie na wydziale Architektury i Wzornictwa rozwijał swoje zainteresowania związane z projektowaniem form przemysłowych. Od niedawna z sukcesami rozwija swoją działalność w grupie projektowej Ocet.
Projekt Katarzyny Pastuszak, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, to lekki klosz wykonany z ośmiu jednakowych arkuszy folii Rowlux, spiętych zaciskowymi profilami. Organiczna forma lampy tak samo atrakcyjnie wygląda ustawiona na delikatnej metalowej podstawie, jak na wysokiej, smukłej nóżce. Trzecia wersja lampy to wysoka tuba.
- Wiodącym kryterium oceny wszystkich projektów zgłoszonych do konkursu Muraspec było wyeksponowanie możliwości niezwykłego materiału, jakim jest wielosoczewkowa folia poliwęglanowa Rowlux. To niezwykły materiał z oferty Muraspec, który znakomicie łączy funkcję użytkową z dekoracją, ponieważ setki maleńkich soczewek umieszczonych pomiędzy warstwami materiału skupiają światło i je odbijają na wzór hologramu - mówi Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec, organizator konkursu i juror.
Drugim istotnym kryterium oceny prac była solidność przygotowania i rozrysowania projektu z detalami, co pozwoli na sprawne jego wyprodukowanie. Na ostatnią część oceny składały się możliwości rynkowe i zastosowanie produktu zarówno w projektach komercyjnych, jak i prywatnych. W Jury konkursu obecni byli designerzy, architekci wnętrz, artyści oraz osoby związane z mediami: m.in. Ewa Mierzejewska, Robert Majkut, dr hab. Jan Sikora, prof. Radek Achramowicz, arch. Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska, Dagmara Jakubczak.
Konkurs ogłoszony został 21 września 2017 r. podczas jubileuszu 20-lecia firmy Muraspec, wiodącego producenta tapet. Na projekty studentów oraz adeptów uczelni projektowych konkursowe Jury czekało do 31 stycznia br., by w połowie lutego wybrać finalistów. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło 5 marca br. w Warszawie podczas wzorniczego eventu OKK.
Laureaci konkursu Muraspec otrzymali równorzędne nagrody pieniężne w kwocie 1000 zł, ponadto oba nagrodzone projekty firma planuje wdrożyć do produkcji.

Więcej informacji na temat oferty produktów Muraspec można znaleźć na www.muraspec.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synergia PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »