Firma » Biznes

Konkurs na najlepszy biznesplan w ramach Akademii Przedsiębiorczości rozstrzygnięty!

Konkurs na najlepszy biznesplan w ramach Akademii Przedsiębiorczości rozstrzygnięty!
Zobacz więcej zdjęć »
W poniedziałek, 17 lutego, w Sali Błękitnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu w ramach projektu edukacyjnego „Akademia Przedsiębiorczości”.

Edukacja i wskazanie wyzwań, jakie czekają na osoby młode, które powoli wkraczają w świat finansów były celem Akademii Przedsiębiorczości - wspólnego projektu edukacyjnego Funduszu Górnośląskiego SA oraz PKO Banku Polskiego. W ramach 14 spotkań z młodzieżą w śląskich szkołach udało się dotrzeć do ponad 1000 uczestników, którzy od praktyków, w fachowy i pełen inspiracji sposób uzyskali niezbędną dla nich wiedzę z zakresu finansów osobistych i przedsiębiorczości. Informacje te młodzi zdobywali podczas ciekawych i merytorycznych spotkań z trenerami. Dowiedzieli się m. in. czym różni się umowa o pracę od pozostałych form zatrudnienia, gdzie wpływają pierwsze zarobione środki i ile wynoszą. Poruszona została tematyka dokonywania świadomych wyborów konsumenckich, zarządzania swoimi finansami i oszczędnościami oraz wiele innych aspektów związanych z bankowością.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Konkurs z nagrodami

Równolegle, specjalnie dla uczestników spotkań w ramach Akademii Przedsiębiorczości, realizowany był konkurs z cennymi nagrodami. Zadaniem konkursowym, w którym konieczne było wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas lekcji Akademii Przedsiębiorczości, było przygotowanie projektu tzw. biznesplanu i opisem pomysłu na własną działalność gospodarczą. Zgłoszone do konkursu prace oceniane były pod kątem wartości i zgodności z tematem, oryginalności pomysłu, pełnowymiarowości przedstawionego konceptu i możliwości realizacji w czasie rzeczywistym.

Spośród wszystkich nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała dwie, najlepiej oddające zadanie konkursowe i spełniające wymogi. Możliwością odbycia płatnego stażu w Funduszu Górnośląskim SA oraz smartwatchem nagrodzono Monikę Czarynoga z Technikum nr 2 Tychach. Jej praca konkursowa, będąca połączeniem pasji i pomysłu na własny biznes, dotyczyła tworzenia tematycznych sesji fotograficznych z dojazdem do klienta. Uznanie jury wzbudziła szczegółowość i dopracowanie projektu, poprawne rozpoznanie grupy docelowej, a także zamiłowanie do pracy z dziećmi.

Drugą nagrodę rzeczową, otrzymał Szymon Drabik, uczeń Zespołu nr 1 w Żorach, którego pomysł na biznes zakładał założenie działalności w branży gazowniczej. Bazował on na kierunku wykształcenia, doświadczeniu i własnych zainteresowaniach. W uroczystości wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Żorach oraz zaproszeni goście. Nagrodę wręczali Prezes Funduszu Górnośląskiego SA, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Katowicach PKO Banku Polskiego  Jacek Piechota.

- Wchodząca w świat finansów młodzież, choć zdaje sobie sprawę z rozwiązań i narzędzi, często nieświadoma jest z zagrożeń, jakie na nie czyhają. Celem Akademii Przedsiębiorczości, projektu edukacyjnego który zrealizowaliśmy wspólnie z PKO Bankiem Polskim, jest pokazanie praktycznych narzędzi i rozwiązań, z których warto i należy korzystać. Nowoczesna forma, znani i cenieni prowadzący, a także skala projektu czyli 14 spotkań i ponad 1000 uczestników, pokazują jak ważne dla młodzieży są tego typu inicjatywy – powiedział Jacek Miketa, wiceprezes Funduszu Górnośląskiego SA.

Podczas krótkiej uroczystości zaprezentowano krótki film podsumowujący pierwszą pilotażową edycję projektu edukacyjnego. Zapowiedziano również kolejną edycję, która wystartuje jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku.

Organizatorem projektu pn. Akademia Przedsiębiorczości był Fundusz Górnośląski SA. Partnerem akcji był PKO Bank Polski. Projekt odbywał się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego.

Więcej informacji na temat Akademii Przedsiębiorczości i Funduszu Górnośląskiego znaleźć można na www.fgsa.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »