Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Konkurs Przedszkolny Kalendarz Akademii Misia Haribo rozstrzygnięty!

Konkurs Przedszkolny Kalendarz Akademii Misia Haribo rozstrzygnięty!
Zobacz więcej zdjęć »
Szósta edycja konkursu Akademii Misia Haribo została rozstrzygnięta. Tym razem zadaniem dzieci było zaprojektowanie ilustracji do kalendarza, przedstawiających święta i obrzędy przypadające na kolejne miesiące. W konkursie udział wzięło 831 przedszkoli z całej Polski.

Do 13 zwycięskich placówek i 50 zdobywców II miejsca trafią atrakcyjne nagrody w postaci materiałów edukacyjnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Celem VI edycji konkursu Akademii Misia Haribo było zaprojektowanie kalendarza z Misiem Haribo w roli głównej, przedstawiającego cykliczne święta oraz zjawiska zachodzące w przyrodzie na przestrzeni roku. Przedszkolaki przygotowały ilustracje prezentujące święta i zjawiska charakterystyczne dla 12 miesięcy oraz propozycję okładki kalendarza. Pomysłowość i kreatywność dzieci zaowocowały rekordową liczbą 10000 ilustracji. Zwycięskie prace zostaną wykorzystane w Przedszkolnym Kalendarzu Misia Haribo, który zostanie wydany w 2010 r. Wśród 13 zwycięskich placówek znalazły się przedszkola z: Białegostoku, Chorzelowa, Piątnicy, Budzowa, Szklarskiej Poręby, Częstochowy, Elbląga, Łańcuta, Lublina i Rzeszowa. Drugie miejsce zajęło 50 przedszkoli z całej Polski. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie www.haribo.com, w zakładce Akademii Misia Haribo. Wszystkie przedszkola, które wzięły udział w konkursie otrzymają Przedszkolny Kalendarz Misia Haribo na 2010 rok, w którym ilustracje oraz okładkę będą stanowiły zwycięskie prace.

Wśród nadesłanych prac biorących udział w konkursie Akademii Misia Haribo, pojawiły się ilustracje związane z tradycyjnymi świętami, jak również wieloma oryginalnymi i nietypowymi uroczystościami, takimi jak: Dzień postaci z bajek czy Święto Polskiej Flagi. Wszystkie nagrodzone prace charakteryzowała pomysłowość oraz staranność, a przy tym samodzielność wykonania. Twórczość maluchów świadczy zarówno o ich zainteresowaniu zmianami związanymi z porami roku, jak i uroczystościami przypadającymi na wybrane dni poszczególnych miesięcy. 

„Ilustrowanie wydarzeń i świąt charakterystycznych dla kolejnych miesięcy, to nie tylko możliwość rozwijania zdolności manualnych i motoryki małej przedszkolaków – niezwykle istotnej z punktu widzenia późniejszej nauki pisania, ale również doskonała okazja do zapoznania najmłodszych z cyklicznymi świętami oraz zmianami zachodzącymi w przyrodzie w kolejnych porach roku” twierdzi Anna Gruszczyńska, ekspert Akademii i członek jury. „Proces poszerzania wiedzy dotyczącej historii oraz tradycji odbywa się podczas pasjonującej i twórczej zabawy, co znacznie przyspiesza i ułatwia przyswajanie nowych informacji”.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody w postaci zestawu tablic edukacyjnych oraz materacy do ćwiczeń i zabaw. Lista zwycięskich placówek znajduje się na stronie internetowej www.haribo.com, w zakładce Akademia Misia Haribo. Wszystkie przedszkola, które wzięły udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz Przedszkolne Kalendarze Misia Haribo na 2010 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »